آب غیر معدنی چگونه ساخته می شود؟

آب غیر معدنی شکل رایج آب تصفیه شده با درجه بالا است و می توان آن را به روش های مختلفی تهیه کرد. همچنین به عنوان آب دمی یا دمین آب شناخته می شود و به سادگی آبی است که مواد معدنی آن حذف شده است.

آب غیر معدنی چگونه ساخته می شود؟

روش‌های مختلفی برای تولید آب غیر معدنی وجود دارد، و ما به تعدادی از آنها با جزئیات بیشتری نگاه خواهیم کرد.

 

ساخت آب غیر معدنی از طریق دیونیزاسیون

مردم اغلب فکر می کنند که آب غیر معدنی مشابه آب دیونیزه شده است، حتی اگر آنها دو محصول متفاوت (هر چند مشابه) باشند. هر دوی آنها را می توان با دیونیزه کردن تولید کرد، اما تفاوت این است که آب غیر معدنی فاقد مواد معدنی و آب دیونیزه شده فاقد یون است.

در حالی که آب دیونیزه شده همیشه از طریق آن ساخته می شود فرآیند یونیزاسیون، این تنها یکی از روش های ساخت آب غیر معدنی است. دیونیزاسیون از رزین های تبادل یونی ساخته شده ویژه استفاده می کند. بسترهای رزینی با بار مثبت و منفی وجود دارند که مواد جامد محلول را از آب جاری در آنها حذف می کنند.

ساخت آب غیر معدنی از طریق فیلتراسیون غشایی

در فرآیند فیلتراسیون غشایی، یک غشای نیمه تراوا مواد جامد محلول از جمله مولکول ها و یون ها، ویروس ها و باکتری ها را از آب جذب و حذف می کند. این غشاء دارای منافذی است که به ریز ذرات خاصی اجازه عبور می دهد و در عین حال از عبور سایر ریز ذرات جلوگیری می کند.

 

دو نوع از فیلتراسیون غشایی برای حذف این ناخالصی های بسیار کوچک در فرآیند معدنی سازی استفاده می شود.

نانو فیلتراسیون

نانوفیلتراسیون تقریباً 80 تا 85 درصد مواد معدنی و املاح و همچنین 99 درصد کل باکتری ها را از آب حذف می کند. غشاهای نانوفیلتراسیون متخلخل هستند، اما بیشتر از غشاهای اسمز معکوس هستند، بنابراین آب غیر معدنی تولید شده، در حالی که کیفیت بسیار بالایی دارد، کاملاً خالص نیست.

هایپرفیلتراسیون (اسمز معکوس)

اسمز معکوس تقریباً 90 تا 95 درصد مواد معدنی و املاح و همچنین 99 درصد از کل باکتری ها را از آب حذف می کند. مزیت اسمز معکوس این است که می توانید انتخاب کنید کدام مولکول ها و یون ها از آب خارج شوند و کدام یک باقی بمانند. این بدان معناست که محصول نهایی دقیقاً همانگونه است که شما می خواهید زیرا کنترل زیادی بر فرآیند دارید.

چگونه آب غیر معدنی از طریق الکترودیالیز ساخته می شود

الکترودیالیز یکی دیگر از فرآیندهای فیلتراسیون غشایی است که این بار از میدان الکتریکی نیز استفاده می کند.

با ترکیب الکترودیالیز با رزین‌های تبادل یونی، آب غیر معدنی (و دیونیزه‌شده) بدون نیاز به بازسازی شیمیایی رزین‌های تبادل یونی تولید می‌شود، که در فرآیند یونیزاسیون وجود دارد.

آیا می توانید آب غیر معدنی بنوشید؟

در phosphoric-acid.ir، نوشیدن آب غیر معدنی را به شما توصیه نمی کنیم، به خصوص زمانی که به صورت صنعتی تولید شده و بسیار خالص است. آب غیر معدنی می تواند اثرات منفی بر سلامتی داشته باشد، این یک آب “تهاجمی” است (مثلاً فلزات را شسته می کند)، طعم خوبی ندارد و تشنگی را برطرف نمی کند.

در phosphoric-acid.ir، ما آب غیر معدنی را در اندازه های مختلف از آمپول تا 25000 لیتر می فروشیم. اگر می خواهید بیشتر بدانید یا در مورد نیازهای آب غیر معدنی خود صحبت کنید، همین امروز با تیم ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *