آب مصنوعی دریا چیست؟

آب مصنوعی دریا به عنوان آب دریا مصنوعی (ASW) و جایگزین آب اقیانوس نیز شناخته می شود و عمدتاً برای شبیه سازی آب دریا «واقعی» استفاده می شود.

آب مصنوعی دریا چیست؟

آب دریا مصنوعی مخلوطی از آب، املاح معدنی و گاهی اوقات ویتامین ها است. ترکیبات مختلفی از مواد معدنی و ویتامین ها را می توان برای ایجاد آب مصنوعی دریا استفاده کرد، اما عمدتاً حاوی ترکیبی از موارد زیر است:

موارد استفاده از آب مصنوعی دریا

آب دریا مصنوعی چیست؟

آب دریا مصنوعی با درجه آزمایشگاهی کاربردهای مختلفی دارد، از جمله پردازش شیمیایی، مطالعات خوردگی، تجزیه و تحلیل و آزمایش آزمایشگاهی، تحقیق و توسعه، و برای کالیبراسیون ابزارهای اقیانوس. از آن برای ساختن نمک های مصنوعی نیز استفاده می شود.

از آب دریا مصنوعی نیز برای آزمایش مقاومت یک ماده از آب دریا استفاده می‌شود، بدون اینکه برای انجام آن به اقیانوس نزدیک شوید. موادی که معمولاً به این روش آزمایش می شوند شامل پوشش های محافظ، رنگ ها، فلزات و پلاستیک ها هستند.

آب مصنوعی دریا همچنین در زیست شناسی دریایی و در صخره ها و آکواریوم های دریایی کاربرد دارد. به موجودات دریایی مانند جلبک ها، گیاهان و حیوانات اجازه زنده ماندن می دهد.

فواید آب مصنوعی دریا

آب مصنوعی دریا نسبت به استفاده از آب دریا «واقعی» مزایای مختلفی دارد:

  • قابل تکرار است – می توان آن را بارها و بارها تکرار کرد
  • آن را به یک فرمول استاندارد ساخته شده است بنابراین محصول همیشه یکسان است
  • شما همیشه مواد تشکیل دهنده آب مصنوعی دریا را می دانید
  • تمیز و بدون آلودگی است

آیا آب دریا مصنوعی همان آب دریای واقعی است؟

جواب کوتاه، نه است! این به چند دلیل. امکان تولید آب دریا دقیقاً مشابه آب دریای واقعی وجود ندارد، زیرا نمک‌ها، وزن و مقدار آنها در آب دریا به طور مشخص مشخص نیست. همچنین آلاینده هایی مانند آلاینده ها و ریزه ها در آب دریا وجود دارد که نمی خواهید در آب مصنوعی دریا تکرار کنید.

در phosphoric-acid.ir، ما آب دریا مصنوعی (ASTM D1141-98) را تولید می کنیم – آب دریا مصنوعی درجه آزمایشگاهی که حاوی آلاینده نیست! اگر نیاز به بحث در مورد نیازهای آب دریا مصنوعی خود دارید، همین امروز با تیم ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *