آیا آب غیر معدنی مانند آب دیونیزه شده است؟

انواع مختلفی از آب تصفیه شده با درجه بالا وجود دارد و ممکن است گیج کننده باشد. ما دو نوع معمول آب تصفیه شده، غیر معدنی و دیونیزه شده را انتخاب می کنیم و شباهت ها و تفاوت های آنها را بررسی می کنیم. ما به زودی متوجه خواهیم شد که آیا آب غیر معدنی مشابه آب دیونیزه شده است یا خیر. اما ابتدا کمی بیشتر در مورد هر نوع آب…

آب غیر معدنی چیست؟

آیا آب دمینرالیزه با آب دیونیزه یکی است؟

آب غیر معدنی آب تصفیه شده است که همه اش را داشته است به طور طبیعی رخ می دهد مواد معدنی حذف شده است از طریق تبادل یونی. این مواد معدنی عبارتند از منیزیم، کلسیم و سدیم. این باعث می شود آب “نرم” به جای “سخت”.

هشدار اسپویلر بالقوه! حذف مواد معدنی از آب با استفاده از تبادل یونی همان روش تصفیه است که برای دیونیزه کردن آب استفاده می شود. با این حالآب غیر معدنی را می توان از طریق برق نیز تولید کرد.دیالیز و فیلتراسیون غشایی در میان روش های دیگر.

آب غیر معدنی برای چه مواردی استفاده می شود؟

فرآیند معدنی زدایی تولید می کند آب با کیفیت بالا – بدون حذف مواد معدنی، آب می تواند با فرآیندهای مختلف صنعتی تداخل داشته و آنها را آلوده کند آب غیر معدنی استفاده می شود، شامل:

  • آزمایشگاه تیارزیابی
  • تحلیلی جهمیستری
  • تمیز کردن لab هتجهیزات
  • خنک کننده سسیستم ها

آب دیونیزه شده چیست؟

آیا آب دمینرالیزه با آب دیونیزه یکی است؟

دیونیزاسیون ناخالصی ها را از بین می برد در سطح یونی در آب یافت می شود. آب دیونیزه دارای ترکیب شیمیایی بسیار ثابتی است و بنابراین در فرآیندهای تولیدی که به اجزای پایدار و قابل اعتماد نیاز دارند، مفید است.

دیونیزه شده اب هیچ کدام را شامل نمی شود فلزی یا ناخالصی های معدنی، اما مگر اینکه از بستر رزینی قوی در فرآیند تبادل یونی به طور معمول شامل خواهد شد ویروس ها و باکتری ها در واقع، کیفیت های مختلفی از آب دیونیزه شده را می توان تولید کرد و این باعث می شود مناسب برای طیف وسیعی از صنایع و علمی برنامه های کاربردی – آنهایی که بسیار شبیه (یا مشابه) آبهای غیر معدنی هستند.

چیست تفاوت بین املاح زدایی و دیونیزاسیون؟

همانطور که احتمالاً تا به حال حدس زده اید، دآب معدنی و دیونیزه شده هستند تقریباً یکسان هستند و اغلب در مورد آنها به جای یکدیگر صحبت می شود. اما eاگرچه این دو نوع آب به طور کلی با استفاده از یک روش تبادل یونی تولید می شوند، تفاوت هایی در محصول حاصل وجود دارد. اگر به دنبال آب تصفیه شده برای فرآیندهای علمی و صنعتی خاصی هستید، باید از آن آگاه باشید.

اساساً همانطور که از نام آنها پیداست. آب غیر معدنی فاقد مواد معدنی و آب دیونیزه شده فاقد یون است. در حالی که فرآیند تبادل یونی منجر می شود به آب با کیفیت بالا و بدون مواد معدنی، اشکال دیگری از آب وجود دارد مانند آب مقطر که حتی خالص تر است.

باید گفت که نه آب دمینرالیزه و نه آب دیونیزه به طور کلی برای مصرف انسان بی خطر نیستند، به ویژه زمانی که خلوص بسیار بالایی داشته باشند.زیرا تمام مواد معدنی که برای ما مفید هستند حذف شده اند.

در phosphoric-acid.ir، ما فروش دمینرالیزه شده و دیونیزه شده آب در اندازه های مختلف از آمپول تا تانکرهای 25000 لیتری. و ما آنها را گیج نمی کنیم – اما اگر مطمئن نیستید که کدام یک برای نیازهای شما مناسب است، جبا تیم ما تماس بگیرید امروز.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *