آیا می توانم استون را در زهکشی بریزم؟

پاسخ کوتاه نه است و دلایل بسیار خوبی دارد. از آنجایی که استون یک حلال قدرتمند است، ممکن است منطقی به نظر برسد که از آن برای باز کردن انسداد مجرای فاضلاب یا سوراخ مسدود شده استفاده کنید و این یک راه آسان برای خلاص شدن از شر استون زائد شما خواهد بود. با این حال، در حالی که احتمالاً هر چیزی را که تخلیه شما را مسدود می کند حل می کند، احتمالاً در اینجا متوقف نخواهد شد. از آنجایی که استون بسیاری از پلاستیک‌ها و همچنین برخی از مواد مصنوعی را ذوب می‌کند، لوله‌های پی وی سی شما در معرض خطر هستند و پیامدهای زیست‌محیطی و بهداشتی نیز دارد.

استون یک مایع شفاف، فرار و قابل اشتعال با بوی میوه است و یک حلال عالی است که در بسیاری از صنایع از جمله لوازم آرایشی، پلاستیک، نساجی و صنعت خودرو استفاده می شود. یکی از فواید استون این است که برای مصرف داخلی نیز بی خطر است و در محصولاتی مانند لاک پاک کن، تینر رنگ و برخی محصولات پاک کننده مانند چربی زدا یافت می شود. سالانه بیش از شش میلیون تن استون تولید می شود برای پوشش این تقاضا، که به نوبه خود ضایعات زیادی تولید می کند که باید با دقت دفع شوند.

چرا نمی توانم استون را در زهکشی یا سوراخ سوراخ بریزم؟

  • تعدادی از لوله‌ها در سیستم‌های لوله‌کشی پلاستیکی هستند و بنابراین می‌توانند توسط استون ذوب شوند، سیستم لوله‌کشی را تخریب کرده و هزینه‌ای را هم از نظر زمان و هم از نظر مالی متحمل می‌شوند.
  • فاضلاب سینک و توالت شما از طریق یک فرآیند تصفیه آب در یک مرکز تصفیه محلی انجام می شود. این فرآیندها معمولاً مواد شیمیایی را که نباید در آب باشند فیلتر نمی‌کنند و بنابراین این می‌تواند به این معنی باشد که هر استونی که از طریق این فرآیند وارد می‌شود، گیاهان و حیات وحش را مسموم می‌کند. همچنین این احتمال وجود دارد که این آب بتواند وارد محصولاتی شود که مردم بعداً می‌خورند.
  • خطرناک ترین جنبه استون قابل اشتعال بودن آن است و مواردی وجود داشته است که بخارات آن در زهکشی مشتعل شده و باعث انفجار شده است.

واضح است که اینها دلایل خوبی برای نریختن استون در فاضلاب هستند، پس چگونه آن را دور بریزید؟

مواد شیمیایی که آب را از ریختن در زهکش آلوده می کنند
مواد شیمیایی موجود در فاضلاب فاضلاب شما معمولاً فیلتر نمی شوند و می توانند به حیوانات و حیات وحش اطراف آسیب برسانند.

نحوه دفع ایمن استون

اگر فقط مقدار کمی استون برای دور ریختن دارید، آن را با مقداری رول یا دستمال آشپزخانه خیس کنید و در یک سطل فلزی با یک آستر سطل یکبار مصرف قرار دهید. می تواند با زباله های معمولی بیرون برود.

اگر مقدار بیشتری دارید، می توانید آن را در یک کاسه فلزی در هوای آزاد، دور از دسترس کودکان، حیوانات و هرگونه منبع اشتعال قرار دهید. صرفاً بدون پوشش استون به این معنی است که تبخیر می‌شود و می‌توانید به سادگی کاسه را بعد از تمام شدن تمیز کنید.

دفع صنعتی استون

برای دفع استون در مقیاس صنعتی، باید از یک شرکت زباله خطرناک، تصفیه یا بازیافت استفاده کنید که بتواند از طرف شما زباله ها را به صورت عمده پردازش کند. تو می توانی یک شرکت محلی را پیدا کنید که بتواند استون ضایعات شما را از طریق وب سایت gov.uk دفع کند.

در phosphoric-acid.ir، ما استون را برای مصارف تحلیلی، عمومی و آزمایشگاهی تولید و عرضه می کنیم، نه برای ریختن درن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *