اتانول مطلق چیست؟

بسیاری از ما اتانول مطلق را به شکلی منظم و به شکلی منظم مصرف می‌کنیم، و شاید بیشتر از آنچه که گاهی اوقات به آن اهمیت می‌دهیم در مورد عوارض جانبی آن بدانیم – اگرچه به تنهایی برای مصرف انسان مناسب نیست.

در حالی که ما احتمالاً با اتانول به عنوان ماده اولیه نوشیدنی های الکلی آشنا هستیم، اما کاربردهای بیشتری دارد، هم برای ما به عنوان مصرف کننده در عطرها، عطرها و داروها و هم در زمینه آزمایشگاهی یا صنعتی.

بنابراین، اتانول مطلق چیست؟ دقیقا?

اتانول مطلق نام های زیادی دارد و می تواند به عنوان الکل خالص، اتانول، اتانول مطلق، اتیل الکل و الکل ساده شناخته شود. این یک حلال مایع شفاف و بی رنگ است که هم قابل اشتعال و هم فرار است و بوی مشخصی دارد. وقتی می سوزد، شعله آبی بدون دود تولید می کند که همیشه در نور معمولی قابل مشاهده نیست و وقتی در یک ظرف باز قرار می گیرد تبخیر می شود. اتانول را می توان به دو روش شیمیایی با استفاده از یک فرآیند پتروشیمی یا به طور طبیعی از طریق تخمیر قندها توسط مخمرها تولید کرد. این یک الکل ترکیبی و ساده است و فرمول شیمیایی آن C است2اچ5اوه

چهار کاربرد اتانول مطلق

  1. مشروبات الکلی

اتانول ماده اولیه و فعال نوشیدنی های الکلی است و به سرعت جذب و در سراسر بدن پخش می شود. این یکی از قدیمی ترین (حداقل 5000 سال قبل از میلاد) و رایج ترین مواد مخدر تفریحی است. خلق و خوی شما را بالا می برد، احساس سرخوشی در شما ایجاد می کند، احساس اضطراب را محدود می کند و پرحرفی را افزایش می دهد. با این حال، همچنین می تواند عملکرد حرکتی و حافظه شما را مختل کند، تعادل خود را از دست داده و سیستم عصبی مرکزی خود را تحت فشار قرار دهد. و همه اینها بدون ذکر صبح بعد از شب قبل، یا اثرات بالقوه طولانی مدت اعتیاد به الکل است.

  1. سوخت موتور (و موشک!)

اتانول عمدتاً به عنوان سوخت موتور و افزودنی سوخت استفاده می شود. اتانول می سوزد و دی اکسید کربن و آب می دهد و می تواند به عنوان سوخت به تنهایی یا مخلوط با بنزین استفاده شود. نشان داده شده است که اتانول انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد و همچنین سایر آلاینده های تشکیل دهنده ازن در مقایسه با بنزین خالص. جالب اینجاست که از اتانول به عنوان سوخت موشک نیز استفاده شده است. موشک آلمانی جنگ جهانی دوم V-2، که به عنوان آغاز عصر سفرهای فضایی شناخته می شود، از ترکیب اتانول و آب استفاده کرد. تیمی که V-2 را طراحی کرد، پس از جنگ نیز موشک های ایالات متحده را توسعه داد، از جمله موشکی که اولین ماهواره ایالات متحده را پرتاب کرد.

  1. اتانول به عنوان حلال

اتانول یک حلال رایج است که بعد از آب دومین حلال مهم است. نسبتا بی خطر است، می تواند برای حل کردن بسیاری از ترکیبات آلی استفاده شود و همچنین به راحتی با آب مخلوط می شود. به طور گسترده ای در محصولات مراقبت شخصی مانند اسپری مو، عطر، دهانشویه و لاک ناخن و همچنین روغن های ضروری، رنگ های غذایی و طعم دهنده های غذایی استفاده می شود. هنگامی که با متانول مخلوط می شود، برای از بین بردن برچسب های چسبناک مزاحم نیز عالی است.

  1. اتانول در زمینه پزشکی

اتانول به طور گسترده ای به عنوان ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود. دستمال های طبی و ضدعفونی کننده های ضد باکتری دست حاوی الکل برای کمک به جلوگیری از گسترش باکتری ها هستند و همچنین برای استریل کردن پوست و همچنین تجهیزات پزشکی استفاده می شود. اتانول همچنین برای حل کردن داروهای نامحلول در آب از جمله داروهای مایع سرفه و سرماخوردگی و داروهای مسکن استفاده می شود.

اتانول در طبیعت

اتانول یک محصول جانبی فرآیند متابولیک تخمیر قند است و بنابراین در هر زیستگاه مخمر مانند یک کاسه میوه بیش از حد رسیده وجود دارد. به طرز شگفت انگیزی، اتانول حتی در فضای بیرونی نیز شناسایی شده است. تشکیل یخ در اطراف دانه های گرد و غبار در ابرهای متراکم بین ستاره ای

 

در حالی که نمی‌توانیم قول بدهیم که بتوانید یخ اطراف دانه‌های غبار را در ابرهای بین‌ستاره‌ای بازسازی کنید، می‌توانید اتانول مطلق را از phosphoric-acid.ir Chemicals خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *