اتانول چگونه ساخته می شود؟

قبل از اینکه به نحوه ساخته شدن اتانول نگاهی بیندازیم، بیایید بررسی کنیم که چیست و برای چه مواردی استفاده می شود.

احتمالا همه ما با آن آشنا هستیم اتانول به عنوان عنصر اصلی در نوشیدنی های الکلی (اگرچه هرگز نباید به تنهایی مصرف شود، زیرا در شکل خالص آن برای مصرف انسان مناسب نیست). شکل خالص آن مایعی شفاف، بی رنگ و قابل اشتعال است که بوی مشخصی دارد. اتانول خالص نیز نامیده می شود الکل، اتانول مطلق، اتانول مطلق، الکل اتیلیک و الکل ساده.

چگونه اتانول ساخته می شود - اتانول یکی از اجزای الکل است

اتانول کاربردهای زیادی داردهم برای مصرف کنندگان در عطرها، عطرها و داروها و هم در زمینه آزمایشگاهی یا صنعتی.

3 روش تولید اتانول

بیش از 90 درصد اتانول تولید شده در سطح جهان از تخمیر محصولات کشاورزی و مابقی از هیدراتاسیون اتن تولید می شود. همچنین آزمایش هایی برای تولید اتانول از دی اکسید کربن انجام شده است.

چگونه اتانول از تخمیر ساخته می شود

چگونه اتانول ساخته می شود - اتانول از طریق تخمیر محصولات تولید می شود

تخمیر گیاهی یا گیاهی اتانولی تولید می کند که نوشیدنی های الکلی از آن ساخته می شوند. نمونه هایی از انواع محصولات زراعی (که به آنها خوراک نیز می گویند) جو، برنج، ذرت و گندم است. اساساً، الفمی توان از محصول یا گیاه حاوی مقادیر زیادی قند مانند نشاسته یا سلولز استفاده کرد اتانول تولید شده در یک فرآیند چهار مرحله ای:

  1. محصولات یا گیاهان آسیاب می شوند، بنابراین پردازش آنها آسان تر است
  2. شکر یا از محصولات زیر زمینی یا گیاهان حل می شود یا نشاسته یا سلولز تولید شده از طریق فرآیند پخت به قند تبدیل می شود.
  3. میکروب هایی از جمله مخمر و باکتری ها از قند تغذیه می کنند و اتانول تولید می کنند. این فرآیند تخمیر نامیده می شود. محصول جانبی تخمیر دی اکسید کربن است
  4. اتانول برای رسیدن به غلظت بالایی تقطیر می شود. افزودنی‌هایی به اتانول اضافه می‌شود، به این معنی که برای مصرف انسان نامناسب می‌شود (و از مالیات مشروبات الکلی اجتناب می‌کند!)

این فرآیند تخمیر همچنین نحوه تولید بیواتانول برای سوخت های زیستی است. علاوه بر این، از آن به عنوان یک حلال در ساخت لوازم آرایشی، دارویی، پوشش‌ها و مواد شوینده استفاده می‌شود. از ضایعات گیاهی به عنوان خوراک دام استفاده می شود.

چگونه اتانول از هیدراتاسیون اتن ساخته می شود

اتانول همچنین می تواند با واکنش اتن با بخار موجود در آن ساخته شود هیدراتاسیون اتیلن با کاتالیز اسیدی از خوراک پتروشیمی ها رایج ترین کاتالیزور مورد استفاده اسید فسفریک است.

چگونه اتانول ساخته می شود - اتانول در مقیاس صنعتی تولید می شود

در این رونداسید فسفریک بر روی سطحی مانند سیلیس در یک راکتور بستر ثابت در حضور بخار فشار بالا در دمای 300 درجه سانتی گراد جذب می شود، به این معنی که تشکیل اتانول گرمازا است. واکنش را نیز می توان معکوس کرد.

چگونه اتانول از دی اکسید کربن ساخته می شود

دی اکسید کربن (CO2) همچنین می تواند به عنوان ماده خام برای ساخت اتانول در دما و فشار اتاق استفاده شود. می توان از هیدروژن برای کاهش CO2 برای تولید اتانول و همچنین اسیدهای دیگر مانند اسید استیک استفاده کرد.

در این فرآیند، یک آرایه نانوسیم مسی که به عنوان کاتد استفاده می شود، مولکول های دی اکسید کربن را جذب می کند. با این حال، تنها حدود نیمی از جریان به تولید هیدروژن می رود، بنابراین فقط مقدار کمی اتانول تولید می شود. این بدان معناست که برای تولید سریع مقادیر زیاد اتانول، فرآیندی مناسب نیست.

ما اتانول را از دی اکسید کربن نمی سازیم، اما آن را در بسته بندی های مختلف می سازیم. تو می توانی اتانول مطلق ما را آنلاین بخرید یا در صورت داشتن هرگونه سوال با تیم دوستانه ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *