ارواح متیله چیست؟

الکل متیله که معمولاً استفاده می شود یک الکل همه منظوره است که برای نوشیدن مناسب نیست. به این دلیل که تقریباً 10 درصد متانول به همراه مواد افزودنی مانند پیریدین، ایزوپروپیل الکل، استون، متیل اتیل کتون و متیل ایزوبوتیل کتون به آن اضافه شده است. متانول جایی است که نام “ارواح متیله” از آن گرفته شده است.

الکل های متیله که به آن الکل دناتوره نیز می گویند، این مواد شیمیایی را به آن اضافه می کنند تا با بد مزه کردن، بدبو کردن و تهوع آور کردن آن از مصرف انسان جلوگیری کنند. به این افزودنی های شیمیایی «دنااتوران» نیز می گویند زیرا اتانول را غیرقابل نوشیدن می کنند.

افزودن متانول و پیریدین باعث دناتوره شدن محلول اتانول می شود، اما ساختار شیمیایی یا مولکولی را تغییر نمی دهد. با دناتوره شدن پروتئین ها در بیوشیمی که در آن ساختار ماده تغییر می کند متفاوت است.

چیزی که الکل دناتوره شده را سمی می کند، افزودن متانول و سایر مواد است. الکل دناتوره شده در صورت مصرف می تواند باعث کوری، آسیب مغزی یا حتی مرگ شود. گاهی اوقات رنگ آبی یا صورتی به الکل متیله اضافه می شود تا به راحتی قابل شناسایی باشد.

الکل های متیله برای چه مواردی استفاده می شود؟

الکل های متیله طیف وسیعی از کاربردها دارند، اما بیشتر به دلیل استفاده از آن به عنوان حلال و به عنوان سوخت برای مشعل ها و اجاق های کمپینگ شناخته می شوند.

سایر کاربردهای الکل متیله عبارتند از:

  • ماده تمیز کننده سطوح سخت – الکل های متیله دارای خواص ضد باکتریایی قوی است که آن را برای تمیز کردن چوب، شیشه و پلاستیک، و همچنین ایده آل می کند. حل کردن چربی و لکه مانند خودکار و رژ لب
  • یک نگهدارنده طبیعی برای لوازم آرایشی – کاهش فساد و خطر عفونت
  • نگهداری نمونه ها برای استفاده در فرآیندهای علمی
  • حشره کش – ارواح متیله حشرات مانند شپشک آرد آلود را بدون آسیب رساندن به گیاهان شما می کشد.

هشدار! نحوه برخورد با الکل متیله

الکل متیله بخارات بسیار قابل اشتعال آزاد می کند، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که از آن در یک منطقه با تهویه مناسب استفاده می کنید. اگر به طور تصادفی ریخته شد، الکل های متیله باید فوراً تمیز شوند تا از انتشار بخارات جلوگیری شود.

اطمینان حاصل کنید که درب آن محکم بسته شده باشد و بطری دور از شعله های باز و دسترس کودکان نگهداری شود.

الکل های متیله صنعتی چیست؟

مشروبات الکلی متیله صنعتی در ابتدا برای اجتناب از پرداخت مالیات الکل ایجاد شد. اگر الکلی قابل مصرف نباشد از مالیات الکل معاف است. دناتوره کردن الکل به آن استفاده مشروع می دهد و همچنین امکان ساخت اتانول ارزان برای استفاده صنعتی را فراهم می کند.

تفاوت بین الکل های متیله برای استفاده شخصی و الکل های متیله صنعتی در خلوص یا درجه بندی آن است. الکل های متیله صنعتی به اندازه کافی خالص برای استفاده صنعتی در مواردی مانند جوهر چاپ، مواد شوینده و رنگ هستند. این عمدتا به عنوان یک عامل تمیز کننده یا حلال رقیق کننده در صنایع استفاده می شود.

برای خرید عرقیات متیله صنعتی با درجه خلوص بالا باید علاقه خود را با HM Revenue و گمرک ثبت کنید.

از کجا می توانم الکل متیله بخرم؟

شما می توانید الکل متیله را برای استفاده شخصی در هر جایی از فروشگاه سخت افزاری یا سوپرمارکت محلی خود گرفته تا آمازون خریداری کنید.

اگر به دنبال الکل های متیله درجه صنعتی در هر چیزی از دسته های کوچک تا 1000 لیتر IBC هستید، می توانید به صورت آنلاین از phosphoric-acid.ir خرید کنید. ما بیش از 40 سال است که صنایع مختلف را با الکل های متیله عرضه می کنیم. اگر مطمئن نیستید دقیقا به چه چیزی نیاز دارید، فقط با ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خود صحبت کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *