اسید آجر چیست؟

اسید آجر یک پاک کننده بسیار قوی برای تجارت ساختمان است که همانطور که از نامش پیداست، زباله ها و لکه های سخت را از آجر پاک می کند. با اسید هیدروکلریک به عنوان پایه آن، اسید آجر به طور موثر ملات آجر قلیایی را حل می کند.

اسید آجر هیدروژن کلرید (HCl) حل شده در آب است. از نظر ظاهری مایع، بوی تند دارد، کاملاً با آب قابل اختلاط است و خطرناک و خورنده است.

اسید آجر چیست - اسید آجر می تواند زباله ها و لکه ها را از آجر پاک کند

چرا از اسید آجر استفاده کنیم؟

اسید آجر به سادگی بهترین ماده برای تمیز کردن آجر است. این به این دلیل است که اسید قلیایی را حل می کند. اسید آجر یک اسید فوق العاده قوی است و ملات یک ماده قلیایی است. همچنین یک پاک کننده موثر بر روی کف بتنی، سنگفرش و انبارها است که پاشیده شدن سیمان، لکه های روغن، رسوبات آهکی، گریس و سایر آثار سطحی را از بین می برد.

اسید آجر لایه بالایی سطحی را که برای تمیز کردن آن استفاده می شود از بین می برد، به این معنی که نباید روی سطوح سنگی طبیعی مانند سنگ مرمر و سنگ آهک استفاده شود زیرا باعث آسیب می شود.

خطرات اسید آجر

اسید آجر یک ماده خطرناک است زیرا اسید قوی است. این می تواند باعث سوختگی شدید پوست، آسیب چشم و التهاب تنفسی شود، بنابراین هنگام استفاده از اسید آجر باید اقدامات احتیاطی انجام شود:

  • بخار را در آن تنفس نکنید
  • لباس محافظ و محافظ صورت بپوشید
  • اسید آجر را طبق مقررات محلی دور بریزید – اگرچه برای محیط زیست مضر نیست، اما آن را در سیستم های آبی نریزید زیرا ممکن است سطح pH محلی را تغییر دهد که می تواند بر موجودات آبزی تأثیر منفی بگذارد.
  • اسید آجری را فقط در فضای باز یا در یک مکان با تهویه مناسب استفاده کنید

اسید آجر می تواند به شدت با فلزات واکنش نشان دهد و منجر به انفجار و همچنین با پلاستیک ها و لاستیک های خاص شود. همچنین با سیانیدها واکنش داده و گاز سیانید هیدروژن تولید می کند.

تفاوت بین اسید آجر، اسید موریاتیک و اسید هیدروکلریک چیست؟

پاسخ ساده این است، خوب، نه چندان. اسید آجر، اسید موریاتیک و اسید هیدروکلریک همه هیدروژن کلرید (HCl) در آب حل می شوند. همه آنها را می توان در غلظت های مختلف یافت – معمولاً 36٪، 30٪ و 10٪ – اگرچه اسید آجری تمایل دارد در انتهای غلظت های پایین تر وارد شود و بخارهای سفیدی را که غلظت های بالاتر ایجاد می کند، ایجاد نمی کند. نام اسید آجری به سادگی از استفاده آن در تجارت ساختمان گرفته شده است.

اسید آجر چیست - از اسید آجر می توان برای تمیز کردن بتن استفاده کرد
همچنین می توان از اسید آجر برای تمیز کردن بتن استفاده کرد

نحوه استفاده از اسید آجر

حتی اگر بالاترین مقاومت اسید آجر را بخرید، میزان موفقیت شما در از بین بردن زباله یا لکه بستگی به کاربرد:

  • همیشه اسید آجر را روی یک منطقه کوچک قبل از استفاده در همه جا آزمایش کنید
  • ابتدا محلول را رقیق کنید. این کار مزایای مختلفی دارد از جمله کاهش خطر آسیب، جلوتر رفتن محصول و ایمن‌تر کردن کار با آن. (وقتی سطوح مختلف رقت را آزمایش کردید از محلول غلیظ استفاده کنید.)
  • ناحیه تمیز را با آب خیس کنید
  • اسید آجری رقیق شده را با یک برس سفت و غیر فلزی روی سطح بمالید و آبکشی کنید.

اگر شما کسب و کار می خواهید خرید اسید آجر، از فروشگاه آنلاین ما سفارش دهید یا مخاطب یکی از تیم دوستان ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *