اسید فسفریک خوراکی 85%

فهرست مطالب گفته شد در این محتوا:

1. ترکیب شیمیایی 2. موارد استفاده 3. اطلاعات ایمنی 4. در دسترس بودن 5. قیمت 6. مشخصات 7. سازنده 8. شرایط ذخیره سازی 9. اطلاعات حمل و نقل 10. اطلاعات نظارتی

اسید فسفریک خوراکی 85%

اسید فسفریک خوراکی 85% شکل بسیار غلیظ اسید فسفریک است که یک اسید معدنی است که معمولا در تولید غذا و نوشیدنی استفاده می شود. این یک مایع بی رنگ، بی بو و غیر فرار است که به طور گسترده به عنوان اسیدی کننده، تقویت کننده طعم و نگهدارنده در صنایع غذایی و نوشیدنی استفاده می شود. همچنین در تولید کود، مواد شوینده و سایر محصولات صنعتی استفاده می شود. ترکیب شیمیایی اسید فسفریک خوراکی 85% H3PO4 است که از سه اتم هیدروژن، یک اتم فسفر و چهار اتم اکسیژن تشکیل شده است. این یک اسید قوی است که pKa آن 2.12 است و در آب بسیار محلول است. همچنین در الکل کمی محلول است و در اتر کاملا نامحلول است.

موارد مصرف

اسید فسفریک خوراکی 85% به طور گسترده در صنایع غذایی و نوشیدنی به عنوان اسیدی کننده، تقویت کننده طعم و نگهدارنده استفاده می شود. برای تنظیم PH محصولات غذایی و نوشیدنی و همچنین برای افزایش طعم برخی محصولات استفاده می شود. همچنین به عنوان نگهدارنده برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها در محصولات غذایی و آشامیدنی استفاده می شود. اسید فسفریک خوراکی 85 درصد علاوه بر کاربرد در صنایع غذایی و آشامیدنی، در تولید کود، شوینده و سایر محصولات صنعتی نیز کاربرد دارد. همچنین در تولید داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود.

اطلاعات ایمنی

اسید فسفریک خوراکی 85% به عنوان یک ماده خطرناک در نظر گرفته می شود و باید با احتیاط از آن استفاده کرد. خورنده است و در صورت تماس با پوست یا چشم می تواند باعث تحریک پوست و چشم شود. همچنین در صورت مصرف سمی است و می تواند باعث تحریک شدید معده و استفراغ شود. باید در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

در دسترس بودن

اسید فسفریک خوراکی 85% به طور گسترده در بازار موجود است. می توان آن را از تامین کنندگان مواد شیمیایی، تولید کنندگان مواد غذایی و نوشیدنی و خرده فروشان آنلاین خریداری کرد.

قیمت

قیمت اسید فسفریک خوراکی 85% بسته به تامین کننده و مقدار خریداری شده متفاوت است. معمولاً به صورت عمده فروخته می شود و معمولاً با گالن یا پوند قیمت گذاری می شود.

مشخصات

اسید فسفریک خوراکی 85% معمولاً به شکل مایع یا پودر فروخته می شود. وزن مخصوص آن 1.50 و نقطه ذوب 42 درجه سانتیگراد است. PH آن 1.5 است و در آب بسیار محلول است.

سازنده

اسید فسفریک خوراکی 85% توسط تعدادی شرکت مختلف تولید می شود. برخی از تولیدکنندگان برجسته عبارتند از BASF، DuPont، Dow Chemical و AkzoNobel.

شرایط ذخیره سازی

اسید فسفریک خوراکی 85% باید در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. باید در ظرف در بسته نگهداری شود و در دمای بالای 40 درجه سانتیگراد قرار نگیرد.

اطلاعات حمل و نقل

اسید فسفریک خوراکی 85% معمولاً در بشکه ها یا سایر ظروف حمل می شود. باید مطابق با تمام مقررات قابل حمل حمل شود و باید به عنوان یک ماده خطرناک برچسب خورده باشد.

اطلاعات نظارتی

اسید فسفریک خوراکی 85% توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تنظیم می شود و تابع قانون فدرال غذا، دارو و آرایشی و بهداشتی است. همچنین توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) تنظیم می شود و تابع قانون کنترل مواد سمی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *