اسید فسفریک صنعتی

فهرست مطالب گفته شد در این محتوا:

1. موارد استفاده از اسید فسفریک صنعتی 2. خواص اسید فسفریک صنعتی 3. در دسترس بودن اسید فسفریک صنعتی 4. ایمنی و جابجایی اسید فسفریک صنعتی 5. کاربردهای اسید فسفریک صنعتی 6. مشخصات اسید فسفریک صنعتی صنعتی 7. اسید 8. تولید کنندگان اسید فسفریک صنعتی 9. ذخیره سازی اسید فسفریک صنعتی 10. مقررات و استانداردهای اسید فسفریک صنعتی

کاربردهای اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی یک ترکیب شیمیایی همه کاره است که در صنایع مختلف استفاده می شود. در تولید کودها، شوینده ها، مواد دارویی و افزودنی های غذایی استفاده می شود. همچنین در ساخت رنگ، پوشش و جوهر استفاده می شود. علاوه بر این، در ساخت نیمه هادی ها و همچنین در تولید کاتالیزورها و مواد شیمیایی ویژه استفاده می شود.

خواص اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی مایعی بی رنگ، بی بو و غیر قابل اشتعال است. این یک اسید قوی با pH 1.2 تا 2.0 است. در آب بسیار محلول است و یک عامل اکسید کننده قوی است. همچنین یک عامل کیلیت خوب است و در ساخت مواد شوینده، رنگ و جوهر استفاده می شود.

در دسترس بودن اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی به طور گسترده به دو شکل مایع و جامد در دسترس است. این در غلظت های مختلف، از 10٪ تا 85٪ در دسترس است. همچنین در گریدهای مختلف مانند گرید غذایی، گرید صنعتی و گرید فنی موجود است.

ایمنی و استفاده از اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی خورنده است و می تواند باعث تحریک شدید پوست و چشم شود. همچنین بسیار سمی است و می تواند باعث تحریک شدید تنفسی شود. بنابراین، پوشیدن لباس محافظ، دستکش و محافظ چشم هنگام استفاده از این ماده شیمیایی مهم است. همچنین مهم است که مواد شیمیایی را از گرما، جرقه و شعله باز نگه دارید.

کاربردهای اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی در کاربردهای مختلفی استفاده می شود. در تولید کودها، شوینده ها، مواد دارویی و افزودنی های غذایی استفاده می شود. همچنین در ساخت رنگ، پوشش و جوهر استفاده می شود. علاوه بر این، در ساخت نیمه هادی ها و همچنین در تولید کاتالیزورها و مواد شیمیایی ویژه استفاده می شود.

مشخصات اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی در غلظت های مختلف از 10% تا 85% موجود است. همچنین در گریدهای مختلف مانند گرید غذایی، گرید صنعتی و گرید فنی موجود است. مشخصات اسید فسفریک صنعتی بسته به درجه و غلظت متفاوت است.

هزینه اسید فسفریک صنعتی

هزینه اسید فسفریک صنعتی بسته به درجه و غلظت متفاوت است. به طور کلی، هزینه اسید فسفریک صنعتی کمتر از اسید فسفریک درجه غذایی است. هزینه اسید فسفریک با گرید فنی بالاتر از اسید فسفریک گرید غذایی و صنعتی است.

تولید کنندگان اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی توسط تعدادی از شرکت ها در سراسر جهان تولید می شود. برخی از تولید کنندگان عمده اسید فسفریک صنعتی عبارتند از BASF، Dow Chemical، AkzoNobel و Solvay.

ذخیره سازی اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی باید در جای خشک و خنک و دور از گرما، جرقه و شعله باز نگهداری شود. همچنین باید در مکانی با تهویه مناسب، دور از سایر مواد شیمیایی نگهداری شود.

مقررات و استانداردهای اسید فسفریک صنعتی

اسید فسفریک صنعتی توسط تعدادی از سازمان های دولتی تنظیم می شود. در ایالات متحده، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) استفاده از اسید فسفریک صنعتی را تنظیم می کند. اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) همچنین استفاده از اسید فسفریک صنعتی در محل کار را تنظیم می کند. در اتحادیه اروپا، آژانس مواد شیمیایی اروپا (ECHA) استفاده از اسید فسفریک صنعتی را تنظیم می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *