اسید کلریدریک چیست؟

اسید کلریدریک (HCl) محلولی خورنده و به شدت اسیدی است که از حل کردن کلرید هیدروژن گازی در آب ساخته می شود. به صورت صنعتی و بدنه ساخته می شود.

خواص HCl

اسید هیدروکلریک ساده ترین اسید مبتنی بر کلر است که حاوی آب است. علیرغم اسیدیته آن، به دلیل غیر سمی بودن و غیر فعال بودن یون کلرید، کم خطرترین اسید قوی برای استفاده است.

غلظت‌های مختلف اسید هیدروکلریک خواص متفاوتی دارند، به‌ویژه زمانی که صحبت از مواردی مانند نقطه جوش و ذوب می‌شود. به طور کلی بوی تند و ظاهری بی رنگ دارد.

دلیل اینکه اسید کلریدریک اسید قوی است این است که به طور کامل در آب تجزیه می شود. همچنین یک عامل اسیدی عالی است زیرا در غلظت های متوسط، HCl بسیار پایدار است و می تواند غلظت خود را حفظ کند.

تاریخ

کشف شده توسط جابر بن حیان در ق. 800 پس از میلاد، اسید هیدروکلریک همیشه در طول تاریخ یک ماده شیمیایی پرکاربرد بوده است. حضور آن در طول زمان مورد توجه بوده است، از قرون وسطی تا انقلاب صنعتی:

  • در 13هفتم قرن جابر بن حیان بدست آوردن آکوا رژیا، مخلوطی از اسید نیتریک و اسید کلریدریک را با حل سال آمونیاک در اسید نیتریک توصیف کرد.
  • در 15هفتم قرن گفته می شود ریحان ولنتاین، یک راهب بندیکتین، زمانی که ویتریول سبز و نمک را با هم گرم می کرد، اسید کلریدریک خالص به دست آورد.
  • در 16هفتم قرن لیباویوس آزمایش مشابهی را انجام داد که در آن نمک را در بوته های سفالی گرم کرد. این منجر به کشف اسید هیدروکلریک آزاد او شد
  • در 17هفتم قرن یک کیمیاگر آلمانی هلندی، یوهان گلابر، سولفات سدیم را با استفاده از نمک کلرید سدیم و اسید سولفوریک تهیه کرد. این آزمایش که به فرآیند مانهایم معروف است، گاز هیدروژن کلرید آزاد کرد
  • در سال 1772م جوزف پریستلی، شیمیدان اهل لیدز، توانست از این اطلاعات برای تهیه نمونه ای از کلرید هیدروژن خالص استفاده کند.
  • در سال 1808 هامفری دیوی، شیمیدان معروف کورنیشی، هیدروژن کلرید را تجزیه و تحلیل کرد و توانست ثابت کند که ترکیب شیمیایی آن شامل عناصر هیدروژن و کلر است.
قفسه های کتاب های قدیمی
اولین ذکر اسید کلریدریک در مجموعه نوشته های کیمیاگران لاتین قرن سیزدهم، “شبه گبر” بود. این آثار غالباً به جابر بن حیان، کیمیاگر و شیمی دانی نسبت داده می شود که آثار برجسته بسیاری در دوران طلایی اسلامی داشته است. در «شبه گبر»، هایان (ظاهراً) به دست آوردن آبزیان را با حل کردن آمونیاک سال در اسید نیتریک توصیف می‌کند. Aqua regia از اسید نیتریک و هیدروکلریک تشکیل شده است که یکی از اولین موارد استفاده از HCl را به ما می دهد.

اسید کلریدریک چگونه تولید می شود؟

اسید کلریدریک از حل کردن گاز هیدروژن کلرید در محلول آب تهیه می شود. از آنجایی که راه های زیادی برای تشکیل کلرید هیدروژن وجود دارد، پیش سازهای مختلفی برای HCl وجود دارد.

جالب توجه است که هر تولید در مقیاس بزرگ اسید کلریدریک تقریباً همیشه محصول جانبی تولید در مقیاس صنعتی سایر مواد شیمیایی است، مانند انقلاب صنعتی که اسید کلریدریک برای اولین بار در مقیاس صنعتی در طی ساخت کربنات سدیم تولید شد.

انقلاب صنعتی

قبل از اوایل قرن نوزدهم، تولید صابون یک صنعت خانگی در مقیاس کوچک بود. از جوشاندن چربی (به دست آمده از پیه) با قلیایی (به دست آمده از خاکستر مواد گیاهی سوخته) تولید می شد.

این روش برای بدست آوردن قلیایی از سبزیجات پایدار نبود. و هنگامی که صابون به یک محصول تجاری تبدیل شد، تقاضا به سرعت عرضه را فرا گرفت. به همین دلیل است که انقلاب صنعتی با تقاضای سرسام آور برای مواد قلیایی مشخص شد.

این شیمیدان فرانسوی نیکلاس لبلان بود که فرآیندی را معرفی کرد که منجر به تولید ارزان و در عین حال در مقیاس بزرگ کربنات سدیم، یک ماده قلیایی که به نام خاکستر سودا نیز شناخته می شود، می شود. معروف به فرآیند Leblanc، در این روش از اسید سولفوریک، سنگ آهک و زغال سنگ برای تبدیل نمک معمولی به خاکستر سودا استفاده شد. فرآیند Leblanc همچنین یک محصول جانبی اصلی را آزاد کرد: هیدروژن کلرید.

این گاز اضافی تا قانون قلیایی 1863 به هوا تخلیه می شود. بر اساس این قانون جدید، تولیدکنندگان خاکستر سودا از انتشار گاز اضافی در هوا منع شدند. در عوض، آنها مجبور بودند کلرید هیدروژن زباله موجود در آب را جذب کنند. آنها نمی دانستند که این اولین باری است که اسید کلریدریک در مقیاس صنعتی تولید می شود.

یک کارخانه صنعتی که در دوردست در افق نشسته است
اولین باری که اسید کلریدریک در مقیاس صنعتی تولید شد در طول انقلاب صنعتی بود، زمانی که تولید کنندگان مواد شیمیایی بر اساس قانون قلیایی 1863 مجبور شدند کلرید هیدروژن زباله را با حل کردن آن در آب دفع کنند. این اولین دسته از هیدروکلراید در مقیاس صنعتی را تولید کرد.

در بدن

HCl ممکن است یک اسید قوی باشد، اما در واقع در بدن ما تولید می شود و ماده اصلی تشکیل دهنده اسید معده است.

اسید معده که به نام اسید معده نیز شناخته می شود، بخش مهمی از فرآیند هضم ما است. از اسید هیدروکلریک، کلرید پتاسیم و کلرید سدیم تشکیل شده است. اسید هیدروکلریک توسط سلول های جداری که در غدد معده معده قرار دارند ترشح می شود. این به فعال شدن آنزیم های گوارشی کمک می کند و پروتئین های خورده شده را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند که این آنزیم ها به راحتی می توانند هضم شوند.

PH اسید معده بین 1.5 تا 3.5 است. به خصوص پس از یک وعده غذایی بزرگ اسیدی است زیرا آنزیم هایی که به هضم کمک می کنند، معروف به پروتئازها، در شرایط اسیدی بهترین عملکرد را دارند. هنگامی که غذا می خورید، معده اسید هیدروکلریک و همچنین پروتئاز آزاد می کند تا به این محیط ایده آل دست یابد.

اسید کلریدریک بسیار خورنده است، پس چگونه بدن می تواند چنین ماده اسیدی شدیدی را در معده تحمل کند؟ پاسخ در مخاط نهفته است که یک سد محافظ در برابر اسید ایجاد می کند.

مدل های علمی که آناتومی انسان را نشان می دهد
اسید هیدروکلریک توسط غدد معده ما تولید می شود. این یک جزء حیاتی در اسید معده است و به ما در هضم صحیح کمک می کند.

phosphoric-acid.ir اسید هیدروکلریک را در طیف وسیعی از غلظت ها از جمله اسید موریاتیک می فروشد. تمامی محصولات ما با ضمانت 100% کیفیت و همچنین تحویل در سراسر کشور در روز بعد ارائه می شوند. برای اطلاعات بیشتر با تیم فروش فنی ما تماس بگیرید یا همین امروز به صورت آنلاین خرید کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *