ایزوپروپیل الکل در مقابل الکل مالشی

ایزوپروپیل الکل، که به نام های ایزوپروپانول و پروپان-2-اول نیز شناخته می شود، در درجه های مختلف وجود دارد و کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع مختلف دارد.

ایزوپروپیل الکل چیست؟

ایزوپروپیل الکل یک ترکیب رایج در خانواده الکل است، یک ماده شیمیایی چند منظوره که به دلیل توانایی آن در حل کردن روغن ها و رزین ها، از جمله موارد دیگر، به طور گسترده به عنوان یک حلال استفاده می شود. این یک مایع بی رنگ، قابل اشتعال و فرار است که بوی قوی و فورا قابل تشخیص دارد.

IPA، همانطور که ایزوپروپیل الکل معمولا شناخته می شود، با استفاده از سه روش تولید می شود: هیدراتاسیون غیر مستقیم پروپیلنهیدراتاسیون مستقیم پروپیلن و هیدروژناسیون کاتالیزوری استون.

ایزوپروپیل الکل در مقابل الکل مالشی

موارد مصرف ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل علاوه بر حلال معمولی بودن، کاربردهای زیادی نیز دارد از جمله:

  • عامل تمیز کننده
  • قابض
  • رقیق سازی و استخراج در مواد شیمیایی آزمایشگاهی
  • تمیز کردن سرد در آبکاری
  • پاک کردن رنگ
  • مبارزه با دردهای عضلانی و مفاصل
  • ضد عفونی کننده

الکل ایزوپروپیل چه ارتباطی با الکل مالشی دارد؟

الکل مالشی یا ایزوپروپیل الکل یا الکل اتیلیک است که با آب مخلوط شده است. در ایران به عنوان روح جراحی نیز شناخته می شود فارماکوپه ایران. الکل مالشی که از الکل ایزوپروپیل ساخته شده است به طور گسترده در دسترس است و عمدتا به عنوان یک ضد عفونی کننده در خانه استفاده می شود. تنها برای استعمال خارجی می باشد.

تولید کنندگان الکل مالشی می توانند محلول را مطابق فرمول و استانداردهای خود با دامنه ای از محتوای الکل بین 70 تا 99 درصد V/V بسازند. رایج ترین فرمول حاوی 70٪ الکل ایزوپروپیل است که بقیه آن آب، مواد دناتوره کننده و روغن های عطر است.

مالش الکل قطعاً آن نوع الکلی نیست که شما بنوشید، به دلیل اثبات بالای آن. الکل مالشی مبتنی بر ایزوپروپیل حاوی الکل اتیلیک مورد نیاز شما در نوشیدنی های الکلی نیست. و الکل مالشی مبتنی بر اتیل از الکل دناتوره شده استفاده می کند که شامل حداقل یک سم تلخ است که آن را سمی می کند.

چرا به آن الکل مالشی می گویند؟

نام «الکل مالشی» به دو دلیل در دهه 1920 در ایالات متحده ابداع شد. اولاً، این محلول به‌عنوان ماده‌ای در ماساژ استفاده می‌شد و به معنای واقعی کلمه به آن مالیده می‌شد. در این مدت مواد افزودنی و عطرهای مختلفی به آن اضافه شد، بنابراین آن رایحه تند امروزی را نداشت.

ثانیاً، این دوران دوران ممنوعیت بود و نیاز بود که الکل مالشی را از مشروبات الکلی تشخیص دهیم. با وجود آن، مواردی از استفاده از الکل به عنوان نوشیدنی وجود داشت – با اثرات نامطلوب.

تصویری که مالش الکل را در ظرف 2.5 لیتری نشان می دهد

سایر موارد استفاده از الکل مالشی

الکل مالشی همچنین می تواند به عنوان یک پاک کننده خانگی در صورت مخلوط شدن با آب استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که آن را در مکانی با تهویه مناسب و دور از منابع گرما استفاده کنید، زیرا هم بخار و هم محلول قابل اشتعال هستند.

این مخلوط برای تمیز کردن استیل ضد زنگ، آینه ها و شیشه عالی است زیرا بدون رگه خشک می شود. همچنین می توانید از آن برای حذف نشانگر دائمی و حتی یخ زدایی شیشه های ماشین خود استفاده کنید.

در phosphoric-acid.ir، ما تولید می کنیم ایزوپروپیل الکل و مالش الکل در طیف وسیعی از اندازه ها امروز با تیم متخصص ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خود صحبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *