برترین منابع تجدید نظر در شیمی GCSE

شاید بتوان گفت شیمی یکی از دشوارترین دروس در GCSE است. برای موفقیت در امتحان خود، به درک خوبی از مفاهیم نظری و همچنین مهارت های عملی نیاز دارید. اما این فقط در مورد نیست حفظ کردن مفاهیم و شیوه های کلیدی – این در مورد توانایی واقعی است فهمیدن آنها را تا بتوانید برای طیف وسیعی از مشکلات پیچیده به کار ببرید.

خوشبختانه، تعداد زیادی منابع بازنگری شیمی GCSE در دسترس است که می توانید از آنها برای تمرین حل مسائل نظری و عملی و در عین حال بهبود تفکر تحلیلی و مهارت های آزمایشگاهی خود استفاده کنید.

چه موضوعاتی باید اصلاح شود؟

شما باید تا حد امکان در بازنگری شیمی GCSE خود جامع باشید، بنابراین کمی زمان بگذارید تا همه موضوعات کلیدی را مرور کنید و آنها را از نظر سختی اولویت بندی کنید. به طور کلی، شما باید زمان بیشتری را صرف تجدید نظر در موضوعاتی کنید که برای شما سخت تر هستند، و زمان کمتری را روی موضوعاتی که قبلاً به آنها اطمینان دارید، اختصاص دهید.

موضوعاتی که باید در بازنگری شیمی خود روی آنها تمرکز کنید را می توان به دو دسته تقسیم کرد: نظری و عملی.

مباحث نظری

مباحث کاربردی

 • ساخت نمک
 • خنثی سازی
 • الکترولیز
 • تغییرات دما
 • نرخ های واکنش
 • کروماتوگرافی
 • شناسایی یون ها
 • تصفیه آب
دست نوشته مفهومی که بازبینی را نشان می دهد

7 منبع آنلاین برتر ما برای GCSE Chemistry Revision

 1. مدرسه کینگزمید

اگر می‌خواهید یک مرور کلی از تمام موضوعاتی که برای امتحان نیاز دارید داشته باشید، این مکان خوبی برای شروع با تجدید نظر شیمی GCSE است. خوبی این منبع ویرایش این است که می توانید منابع را در قالب PDF دانلود کرده و برای بعد ذخیره کنید یا آنها را چاپ کنید. نکته منفی این است که منابع عمدتاً خلاصه‌ای از موضوعات گسترده‌تر هستند – اگرچه اگر قبلاً همه چیز را با جزئیات تجدید نظر کرده باشید و فقط به دنبال یک جمع‌بندی هستید، می‌تواند مفید باشد.

 1. ویرایش بی بی سی Bitesize

اگر می‌خواهید منبع بازنگری شیمی دقیق‌تری داشته باشید، این یک پلت فرم آنلاین عالی است. BBC Bitesize همه موضوعات را به ترتیب منطقی بر اساس برنامه درسی، با موضوعات کلیدی گسترده ای شروع می کند که به صورت هایپرلینک هستند تا بتوانید موضوعات فرعی مختلف را بررسی کنید.

پیمایش آن آسان است و هر صفحه فرعی بحث کوتاهی درباره مفاهیم و همچنین واژه نامه ای از اصطلاحات کلیدی دارد که باید بدانید. هر صفحه به یک برگه تجدید نظر و یک برگه پرسش و پاسخ تقسیم می شود، که در آن می توانید پاسخ دادن به سؤالات آزمون آزمایشی را تمرین کنید. همچنین می توانید پس از تکمیل پاسخ دادن به سؤالات آزمون، بررسی کنید که آیا پاسخ هایتان صحیح است یا خیر.

 1. ChemGuide

این منبع نمای کلی خوبی از شاخه های مختلف شیمی مانند شیمی فیزیک، شیمی معدنی و شیمی آلی ارائه می دهد. همچنین می توانید سرفصل های درسی شیمی برای مدارس متوسطه را به عنوان مرجع جلسات تجدید نظر خود دانلود کنید و حتی تابلوهای امتحانی مختلفی را برای مناطق مختلف انتخاب کنید.

 1. کانال Cognito

Cognito یک کانال YouTube با درس های کوتاه ریاضی و علوم است. اگرچه به طور انحصاری روی شیمی متمرکز نیست، اما ویدیوهای بازبینی به روز و جامعی دارد که می توانید از آنها برای تازه کردن درک خود در مورد موضوعات مختلف استفاده کنید. بحث ها قابل هضم و قابل درک است.

اگر سبک یادگیری شما بصری تر باشد، این منبع ایده آل است و درک و به خاطر سپردن مفاهیم دشوار را آسان تر می کند. این به شما کمک می کند تا از طریق توضیحات دقیق تر و عمیق تری که در منابع دیگر مانند کتاب های درسی با آنها برخورد خواهید کرد، راهنمایی کنید.

 1. کتاب های CGP

اگر می خواهید مطالب چاپی را برای ویرایش شیمی خود و حتی برای موضوعات دیگر داشته باشید، این وب سایت بسیار مفید خواهد بود. روی آن می‌توانید کتاب‌های موضوعی را بیابید که مختص هیئت امتحانی نیز هستند. می‌توانید ویدیوهای آنلاین تماشا کنید، در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید و برخی بازی‌های سرگرم‌کننده مانند کارت‌های تجدیدنظر GCSE و آزمون‌های تمرینی انجام دهید. اگر ترجیح می دهید با دوستان خود تجدید نظر کنید، این منبع تجدید نظر بسیار مفید است.

 1. فیلم های دوره ای

این یک مخزن جامع از منابع ویدئویی در مورد عناصر است. می توانید روی هر عنصری در جدول تناوبی کلیک کنید و شما را به توضیح ویدیویی در مورد آن عنصر هدایت می کند. این ویدیوها توسط دانشگاه ناتینگهام تهیه شده است و هر یک دارای واکنش های شیمیایی مرتبط (در صورت وجود)، چیزهای بی اهمیت جالب و مفاهیم دیگر است.

 1. شیمی خلاق

اگر می خواهید دانش خود را در مورد شیمی آزمایش کنید، این منبع آنلاین بسیار مفید است. از جمله کاربرگ‌ها، آزمون‌ها، و جدول تناوبی تعاملی در میان مجموعه‌ای از فعالیت‌های دیگر، راهی عالی برای تقویت درک شما از همه موضوعات مختلف است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *