تفاوت بین دانش تک GCSEو علم ترکیبی

با وجود GCSE های علمی مختلف، انتخاب مناسب می تواند دلهره آور باشد. اگر می خواهید درک وسیعی از زیست شناسی، شیمی و فیزیک به دست آورید، GCSE در علوم ترکیبی احتمالا بهترین راه برای شما است. اگر قبلاً می‌دانید که کدام رشته علمی را می‌خواهید دنبال کنید، یک علم GCSE، مانند شیمی، دانش عمیقی را که برای موفقیت نیاز دارید به شما می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این دوره های GCSE به خواندن ادامه دهید.

آزمایشگاه علوم مدرسه خالی

علوم ترکیبی GCSE چیست؟

همچنین به عنوان علم مضاعف شناخته می شود، تعهد a GCSE در علوم ترکیبی دانش آموزان را با هر سه رشته علمی (زیست شناسی، شیمی و فیزیک) آشنا می کند و به آنها دو GCSE می دهد که بر اساس درک آنها از هر سه موضوع است.

GCSE Combined Sciences محبوب ترین علم GCSE در ایران است. اگر مطمئن نیستید که کدام رشته علمی را می‌خواهید در سطح A یا دانشگاه دنبال کنید، گزینه بسیار خوبی است: Double Science معمولاً حدود دو سوم موضوعات مورد مطالعه در علوم سه‌گانه را پوشش می‌دهد و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد طعم‌های مختلف را بچشند. مناطق. از سوی دیگر، علوم سه گانه یا علوم منفرد، GCSE های عمیق تری هستند که برای دانش آموزانی که می خواهند دانش عمیق تری از هر سه رشته علمی کسب کنند، مناسب هستند.

GCSE Chemistry Single Science چیست؟

اگر می‌خواهید در رشته‌های مرتبط با شیمی، مانند بیوشیمی یا شیمی آرایشی، شغلی را دنبال کنید، باید GCSE در علم شیمی مجرد. این دوره درک شما را از موضوعات کلیدی در شیمی توسعه می دهد و برنامه درسی دقیق تری نسبت به علوم ترکیبی GCSE ارائه می دهد. موضوعاتی که در GCSE Chemistry Single Science تحت پوشش قرار می گیرند عبارتند از:

  • ساختار اتمی و جدول تناوبی عناصر: چگونه عناصر در جدول تناوبی چیده شده اند و چگونه با خواص آنها مطابقت دارند.
  • پیوند مولکولی، ساختار و خواص ماده: انواع مختلف پیوندها، مانند پیوندهای کووالانسی را مطالعه کنید و یاد بگیرید که چگونه انواع مختلف پیوندها باعث ایجاد ساختارهای مولکولی می شوند و همچنین نحوه کاربرد این مفاهیم در فناوری نانو.
  • شیمی کمی: اندازه گیری ها و فرمول های دقیقی را بیاموزید که می توانید آن ها را در دنیای واقعی و همچنین در حل مسائل مربوط به کار اعمال کنید. این امر مستلزم درک خوبی از ریاضیات است. برای دریافت ایده در مورد این نوع آزمون، اینجا کلیک کنید برای بازدید از صفحه نمونه آزمون
  • تغییرات انرژی در واکنش های شیمیایی: واکنش های شیمیایی شامل شکستن اوراق قرضه یا ایجاد اوراق قرضه یا هر دو است. انرژی در این فرآیند آزاد می شود یا جذب می شود و آن را به واکنش های گرمازا یا گرماگیر تبدیل می کند. این موضوع به شما درک عمیق تری از نحوه عملکرد این فرآیند می دهد.
  • تغییرات شیمیایی و واکنش ها: شما انواع مختلف واکنش‌ها، مانند واکنش‌های اسید-باز و واکنش‌های فلزی، و شاخص‌های این واکنش‌ها را مطالعه خواهید کرد، مانند تغییر رنگ یا انتشار نور. همچنین نحوه انجام واکنش های مختلف و همچنین تیتراسیون و الکترولیز را یاد خواهید گرفت. نمونه سوالات این موضوع را می توانید در اینجا بیابید.
  • شیمی تجزیه: نحوه آزمایش و شناسایی مواد بر اساس خواص و واکنش های آنها. تجزیه و تحلیل شامل اندازه گیری های دقیق و استفاده ماهرانه از ابزارهای آزمایشگاهی مختلف خواهد بود.
  • شیمی ارگانیک: در مورد هیدروکربن ها، نحوه نام گذاری آنها و همچنین تمام ساختارها و فرآیندهای مختلف سنتز محصولات از هیدروکربن ها بیاموزید. در اینجا برخی از نمونه سوالات که ممکن است با آن مواجه شوید.
دانش آموزان در حال انجام آزمایش در کلاس علوم
مطالعه شیمی GCSE به عنوان یک علم واحد به شما درک عمیق تری از موضوعات کلیدی شیمی می دهد.

تفاوت بین علوم ترکیبی و علم واحد شیمی GCSE چیست؟

تفاوت بین GCSE Combined Sciences و GCSE Chemistry Single Science در این است که اولی نگاهی گسترده تر به هر سه رشته علمی دارد، در حالی که دومی رویکرد عمیق تری به سمت یک رشته دارد.

برنامه علوم ترکیبی GCSE همچنین به عنوان علوم سه گانه شناخته می شود زیرا شامل سه موضوع اصلی علوم است: فیزیک، شیمی و زیست شناسی. از لحاظ تاریخی، زمانی که GCSE ها در سال 1988 معرفی شدند، دانش آموزان این اختیار را داشتند که از بین سه موضوع علمی یکی را انتخاب کنند. با این حال، تفاوت آشکاری بین پسران و دختران از نظر انتخاب موضوعات وجود داشت: پسران تمایل داشتند زیست‌شناسی را به نفع فیزیک کنار بگذارند در حالی که دختران تمایل داشتند فیزیک را به نفع زیست‌شناسی کنار بگذارند.

در پاسخ، انجمن آموزش علوم خواستار یک آموزش علمی گسترده تر و متعادل تر برای دانش آموزان تا 16 سال شد. این منجر به ایجاد جایزه دوگانه علوم شد که اکنون علوم ترکیبی نامیده می شود که سه موضوع علمی را در دو GCSE ادغام کرد. هدف اصلی این برنامه جدید تشویق دانش آموزان به پیگیری بود مشاغل STEM.

از سوی دیگر، شیمی GCSE تنها بر روی این موضوع علمی متمرکز است، اما عمیق‌تر است. علوم ترکیبی قادر به دستیابی به این سطح از جزئیات نیست زیرا به تخصیص زمان زیادی برای هر برنامه درسی نیاز دارد. بنابراین، GCSE Single Science در هر یک از سه موضوع علمی، برنامه تخصصی تری را به دانشجویانی که می خواهند رشته خاصی را دنبال کنند، ارائه می دهد.

اگر می خواهید در مورد دامنه GCSE علم شیمی بیشتر بدانید، این را بررسی کنید پورتال ویرایش و برگه های شیمی GCSE. شما همچنین می توانید بررسی کنید مشخصات امتحان در اینجا.

دختر در مدرسه از میکروسکوپ استفاده می کند
GCSE Single Science برنامه تخصصی تری را برای دانشجویانی که می خواهند رشته خاصی را دنبال کنند ارائه می دهد

آیا باید علوم ترکیبی یا منفرد را انجام دهم؟

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برنامه علوم ترکیبی GCSE را انتخاب کنید یا برنامه GCSE Single Science به علاقه شما بستگی دارد. اگر از قبل می دانید که کدام مسیر شغلی را می خواهید طی کنید، باید روی مناسب ترین علم تمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید مهندس مکانیک شوید، بهترین انتخاب تمرکز بر روی علم فیزیک است. با این حال، اگر هنوز از مسیر شغلی خود مطمئن نیستید، انتخاب علوم ترکیبی به شما چشم‌انداز وسیع‌تری می‌دهد و به شما امکان می‌دهد آب‌ها را آزمایش کنید.

در مرکز منابع آموزشی شیمی ما درباره آموزش شیمی بیشتر بیاموزید، یا برای کمک و پشتیبانی بیشتر در مورد بازنگری در شیمی GCSE، سری بازبینی ما را بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *