تولید کنندگان اسید فسفریک در ایران

فهرست مطالب گفته شد در این محتوا:

1. محل تولید اسید فسفریک در ایران 2. انواع اسید فسفریک تولیدی در ایران 3. ظرفیت تولید تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران 4. قیمت اسید فسفریک در ایران 5. استانداردهای کیفی اسید فسفریک در ایران 6. گواهینامه های فسفریک تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران 7. اطلاعات تماس تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران 8. بررسی تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران

محل تولید کنندگان اسید فسفریک در ایران

ایران یکی از تولیدکنندگان پیشرو اسید فسفریک در جهان است. این کشور دارای تعدادی تولید کننده اسید فسفریک است که در نقاط مختلف کشور واقع شده اند. برخی از تولیدکنندگان عمده در استان های تهران، خوزستان، کرمان و اصفهان قرار دارند. مراکز اصلی تولید در شهرهای تهران، اصفهان و شیراز قرار دارند. اکثر تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران در شهر تهران قرار دارند. تهران پایتخت ایران است و مجموعه‌ای از مجتمع‌های صنعتی بزرگ را در خود جای داده است. این شهر از طریق جاده، ریلی و هوایی به سایر نقاط کشور ارتباط خوبی دارد. این شهر همچنین دارای تعدادی بنادر است که برای صادرات اسید فسفریک استفاده می شود. شهر اصفهان همچنین میزبان تعدادی از تولیدکنندگان اسید فسفریک است. اصفهان در بخش مرکزی ایران قرار دارد و از طریق جاده و ریل به سایر نقاط کشور ارتباط خوبی دارد. این شهر همچنین دارای تعدادی مجتمع صنعتی است که برای تولید اسید فسفریک استفاده می شود. شهر شیراز همچنین میزبان تعدادی از تولیدکنندگان اسید فسفریک است. شیراز در جنوب ایران قرار دارد و از طریق جاده و ریلی به سایر نقاط کشور ارتباط خوبی دارد. این شهر همچنین دارای تعدادی مجتمع صنعتی است که برای تولید اسید فسفریک استفاده می شود.

انواع اسید فسفریک تولید شده در ایران

تولید کنندگان اسید فسفریک در ایران انواع مختلفی از اسید فسفریک را تولید می کنند. متداول ترین نوع اسید فسفریک تولید شده در ایران مونو آمونیوم فسفات (MAP) است. این نوع اسید فسفریک در کاربردهای مختلف از جمله کود، خوراک دام و افزودنی های غذایی استفاده می شود. از دیگر انواع اسید فسفریک تولید شده در ایران می توان به دی آمونیوم فسفات (DAP)، پلی فسفریک اسید (PPA) و اسید فسفریک تری بازیک (TPA) اشاره کرد. این نوع اسید فسفریک در کاربردهای مختلف از جمله مواد شیمیایی صنعتی، دارویی و افزودنی های غذایی استفاده می شود.

ظرفیت تولید تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران

ظرفیت تولید تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران از تولیدکننده‌ای به تولیدکننده دیگر متفاوت است. ظرفیت تولید تولیدکنندگان عمده ایران بین 10 تا 50 هزار تن در سال است. ظرفیت تولید تولیدکنندگان کوچکتر در ایران بین 1000 تا 5000 متریک تن در سال است.

قیمت اسید فسفریک در ایران

قیمت اسید فسفریک در ایران بسته به نوع اسید فسفریک تولیدی و ظرفیت تولید کننده متفاوت است. قیمت مونوآمونیوم فسفات (MAP) در ایران بین 600 تا 1000 دلار در هر متریک تن است. قیمت دی آمونیوم فسفات (DAP) در ایران بین 1000 تا 1500 دلار در هر تن متریک است. قیمت اسید پلی فسفریک (PPA) در ایران از 1500 دلار تا 2000 دلار در هر متریک تن متغیر است. قیمت اسید فسفریک تری بازیک (TPA) در ایران بین 2000 تا 2500 دلار در هر متریک تن است.

استانداردهای کیفیت اسید فسفریک در ایران

استانداردهای کیفی اسید فسفریک در ایران توسط سازمان استاندارد و کیفیت ایران (ISQO) تعیین می شود. ISQO وظیفه تعیین استانداردهای کیفی تمامی محصولات تولید شده در ایران را بر عهده دارد. استانداردهای کیفی اسید فسفریک در ایران بر اساس استانداردهای بین المللی تعیین شده توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) می باشد. استانداردهای کیفی اسید فسفریک در ایران شامل خلوص محصول، اندازه ذرات، میزان رطوبت و مقدار pH می باشد. خلوص محصول باید حداقل 99.5٪ باشد. اندازه ذرات باید بین 0.2 تا 0.6 میلی متر باشد. رطوبت باید کمتر از 0.5٪ باشد. مقدار pH باید بین 3.5 تا 4.5 باشد.

گواهینامه تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران

تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران ملزم به اخذ گواهینامه از سازمان استاندارد و کیفیت ایران (ISQO) هستند. ISQO مسئول صدور گواهینامه ها برای تولیدکنندگانی است که استانداردهای کیفی تعیین شده توسط سازمان را رعایت می کنند. گواهینامه های صادر شده توسط ISQO برای مدت سه سال معتبر است. گواهینامه های صادر شده توسط ISQO شامل گواهینامه ISO 9001 است که استاندارد بین المللی سیستم های مدیریت کیفیت است. گواهینامه ISO 14001 استاندارد بین المللی برای سیستم های مدیریت زیست محیطی است. گواهینامه ISO 22000 استاندارد بین المللی برای سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی است.

اطلاعات تماس تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران

اطلاعات تماس تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران را می‌توانید در وب‌سایت‌های تولیدکنندگان مشاهده کنید. اطلاعات تماس شامل نام سازنده، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل و آدرس وب سایت می باشد.

بررسی تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران

نظرات تولیدکنندگان اسید فسفریک در ایران را می توانید در وب سایت تولیدکنندگان مشاهده کنید. این بررسی‌ها شامل رتبه‌بندی مشتریان، کیفیت محصول، زمان تحویل، خدمات مشتری و تجربه کلی با تولیدکننده است. از بررسی ها می توان برای تعیین کیفیت محصول و قابلیت اطمینان تولید کننده استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *