خرید آنلاین اسید استیک 50% v/v

چرا از phosphoric-acid.ir Chemicals به صورت آنلاین اسید استیک 50% v/v بخریم؟

phosphoric-acid.ir محلول اسید استیک 50% V/V را در ظروف 2.5 لیتری با تخفیف عمده برای خرید بیش از 4 مورد عرضه می کند. شرکت ما بیش از 4 دهه است که ترکیبات شیمیایی تولید می کند و در طول این مدت، ما به دلیل محصولات با کیفیت برتر و پشتیبانی عالی از مشتری قبل، در حین و پس از خرید، شهرت رشک برانگیزی به دست آورده ایم.

تخمیر مصنوعی در مقابل باکتری

اسید استیک می تواند به صورت مصنوعی یا از طریق تخمیر باکتریایی تولید شود. بیشتر اسید استیک تولید شده در سرتاسر جهان برای کاربردهای صنعتی مصنوعی است و تنها مقدار کمی – حدود 10٪ – از طریق تخمیر باکتریایی برای تولید سرکه به دست می آید (قوانین غذایی بیان می کند که این محصول باید منشاء بیولوژیکی داشته باشد).

از اسید استیک مصنوعی، حدود سه چهارم توسط یک واکنش کربونیلاسیون، شامل متانول و مونوکسید کربن ساخته می شود:

CH3OH CO → CH3COOH

قبل از توسعه این روش، اسید استیک از طریق اکسیداسیون استالدئید سنتز می شد. تحت شرایط خاص، این روش هنوز مورد استفاده قرار می گیرد، اما معمولاً نسبت به نسخه مدرن تر، رقابتی کمتری دارد. استالدئید در حضور یون های فلزی مختلف مانند کبالت یا منگنز بر اساس واکنش زیر اکسید می شود:

2C4اچ10 5O2 → 4CH3COOH 2H20

واکنش در دما و فشار بالا، معمولاً 150 درجه سانتیگراد (302 فارنهایت) و 55 اتمسفر رخ می دهد. محصولات جانبی شامل بوتانون، اسید فرمیک و اسید پروپیونیک هستند که از نظر تجاری ارزشمند هستند و در واکنش های ثانویه استفاده می شوند.

یک روش اخیر که در سال 1997 توسعه یافته است، شامل اکسیداسیون مستقیم اتیلن به اسید استیک است. این روش در حضور کاتالیزور فلز پالادیوم و اسید تنگستوسیلیک انجام می شود. اعتقاد بر این است که به اندازه کربنیلاسیون متانول برای تولید در مقیاس کوچک رقابتی است.

بیش از 40 سال تجربه

علاوه بر این محصول، phosphoric-acid.ir می‌تواند طیف وسیعی از محلول‌های اسید استیک از 5% تا 80% و همچنین اسید استیک یخچالی را برای مصارف عمومی، تحلیلی و آزمایشگاهی عرضه کند. اقدامات ایمنی کامل را می توان از وب سایت دانلود کرد. برای اطلاعات بیشتر، برای یک نقل قول یا سوال فنی با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *