خرید آنلاین اسید نیتریک AR 1.42 SG

نیاز به اسید نیتریک برای استفاده تحلیلی دارید؟

  • ما اسید نیتریک را برای استفاده تحلیلی در ظروف 2.5 لیتری با تخفیف برای سفارشات عمده عرضه می کنیم.
  • این محصول به صورت محلول 69-71 درصد با حداقل سطوح ناخالصی در غلظت های کمتر از 0.5 ppm کلرید، ppm 2 سولفات، 0.1 ppm سرب به فروش می رسد. 0.01 ppm آرسنیک، 1 ppm آهن و 0.001٪ مواد غیر فرار
  • ما همچنین بسیاری از گزینه های دیگر را با تمام محصولات خود ارائه می دهیم، از جمله برچسب های سفارشی و اندازه های بسته خاص

چگونه می توان اسید نیتریک را در آزمایشگاه سنتز کرد؟

در صنعت، اسید نیتریک از واکنش بین دی اکسید نیتروژن و آب سنتز می شود. با این حال راه‌های دیگری نیز وجود دارد که این ترکیب را می‌توان سنتز کرد، اما این روش‌ها معمولاً به آزمایشگاه محدود می‌شوند، زیرا از نظر تجاری قابل دوام نیستند.

تجزیه حرارتی نیترات مس (II).

این واکنش دی اکسید نیتروژن و اکسیژن تولید می کند که متعاقباً از آب عبور می کند و اسید نیتریک تولید می کند:

2 مس (NO3)2 → 2 CuO (s) 4 NO2 (ز) O2 (g)

واکنش بین نمک نیترات و اسید سولفوریک

اسید نیتریک همچنین می تواند از طریق واکنش بین هر نمک نیتراتی (به عنوان مثال، نیترات سدیم) و محلول قوی اسید سولفوریک (بیش از 96٪) سنتز شود و به دنبال آن تقطیر در دمای 83 درجه سانتیگراد (نقطه جوش اسید نیتریک) انجام می شود. تمام مواد غیر فرار (بیشتر سولفات فلز) در ظرف تقطیر باقی می ماند:

2 NaNO3 اچ2بنابراین4 → 2 HNO3 Na2بنابراین4

به دست آوردن راه حل های ناب

محلول‌ها معمولاً تا 68 درصد اسید می‌روند، که حداکثر آزئوتروپ ممکن با 32 درصد آب است. با این حال، برای کاربردهای تخصصی، افزایش غلظت از طریق تقطیر با استفاده از نیترات منیزیم یا اسید سولفوریک به عنوان عوامل کم‌آبی ممکن است.

انجام این روش در تجهیزات تمام شیشه ای و در فشار کم برای محدود کردن تجزیه اسید نیتریک مهم است.

هر اندازه ای که نیاز دارید

ما مواد شیمیایی خود را در اندازه های بسته بندی مختلف از بسته های بسیار کوچک گرفته تا ظروف فله عرضه می کنیم تا متناسب با نیاز شما باشد. ما همچنین امکان دریافت بسته بندی های خاص یا محصولات سفارشی را ارائه می دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با یکی از اعضای تیم پشتیبانی مشتری ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *