خرید اینترنتی اندیکاتور ید | تامین کنندگان مواد شیمیایی ایران

شرح

شاخص ید را در چه اندازه هایی عرضه می کنیم؟

  • ما نشانگر ید را در ظروف 100 گرمی عرضه می کنیم
  • برای سفارش عمده بیش از 4 کالا تخفیف در نظر گرفته شده است
  • ما همچنین راه حل های ید 0.05M و 0.005M را ارائه می دهیم

ما بسیاری از گزینه های دیگر را با تمام محصولات خود ارائه می دهیم، از برچسب زدن سفارشی گرفته تا اندازه های بسته بندی خاص. ما همچنین به همه مشتریان خود مشاوره فنی رایگان ارائه می دهیم. فقط با یکی از اعضای تیم فروش ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

چگونه می توان از ید به عنوان یک شاخص استفاده کرد؟

این عنصر در شیمی تجزیه برای شناسایی وجود آلکن ها و نشاسته و همچنین ترکیبات اکسید کننده و احیا کننده بسیار مفید است. تغییرات رنگ در این واکنش ها برای تشخیص حضور آنها در بسیاری از روش های تحلیلی ایده آل است.

به عنوان مثال، حضور و غلظت یک عامل اکسید کننده را می توان با افزودن یدید اضافی تعیین کرد. این اکسیداسیون باعث شکستن پیوند تری یدید و تبدیل یدید می شود (I3) به ید (3I-) و دادن رنگ قهوه ای تیره به محلول. سپس این محلول با تیوسولفات تیتر می شود تا دوباره یدید بازیابی شود.

من3– 2 e- ⇌ 3 I-
اس4O62– 2 e- ⇌ 2 S2O32
من3– 2 اس2O32– → اس4O62– 3 I-

چه چیزی می تواند با تیتراسیون ید اشتباه کند؟

هنگام انجام این واکنش ها باید به نکاتی توجه کرد:

  • در برخی موارد، محصول واکنش می تواند با یک محدوده pH معین برگشت پذیر شود و در نتیجه بر نتایج تأثیر بگذارد. ضروری است که pH محلول نمونه قبل از تجزیه و تحلیل تنظیم شود.
  • نوسانات ید می تواند منبع دیگری از خطا در تجزیه و تحلیل باشد. بهترین راه برای به حداقل رساندن این مشکل این است که همیشه مطمئن شوید که ید بیش از حد وجود دارد و محلول در دمای پایین نگهداری می شود.
  • عوامل دیگری که ممکن است نتیجه نهایی را تغییر دهند نور قوی یا وجود یون های مس یا نیتریت است که تبدیل یدید به ید را کاتالیز می کند. هر دوی این مواد باید قبل از تجزیه و تحلیل حذف شوند.
  • برای واکنش های طولانی مدت، توصیه می شود یخ خشک را به واکنش اضافه کنید تا از اکسید شدن با قرار گرفتن در معرض هوا جلوگیری کنید.

مشاوره فنی رایگان

در مورد محصولات ما سوالی دارید؟ برای اطلاعات بیشتر یا مشاوره فنی رایگان کافیست با ما تماس بگیرید. یکی از اعضای تیم خدمات مشتری ما خوشحال خواهد شد که قبل، حین و بعد از خرید به شما کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *