خرید اینترنتی ایزوپروپیل الکل AR

ایزوپروپیل الکل چیست؟

ایزوپروپیل الکل یک ترکیب الکلی با فرمول شیمیایی C3H8O و فرمول ساختاری CH3CHOCH3 است. که معمولاً به عنوان الکل مالشی نامیده می شود، کاربردهای مختلفی هم در صنعت و هم در خانه دارد، با چگالی 0.786 20 کیلوگرم بر متر مکعب و وزن مولکولی 60.1.

ایزوپروپیل الکل به سه روش مختلف تولید می شود:

  • هیدراتاسیون غیر مستقیم: این فرآیند شامل یک واکنش هیدراتاسیون بین اسید سولفوریک و پروپن برای تولید مخلوطی از استرهای سولفات است. سپس اینها توسط بخار هیدرولیز می شوند تا ایزوپروپیل الکل تولید کنند، که سپس می تواند برای افزایش غلظت تقطیر شود.
    یک محصول جانبی رایج در این واکنش – دی ایزوپروپیل اتر – می تواند دوباره به واکنش بازیافت شود و در نهایت به الکل ایزوپروپیل تبدیل شود. این فرآیند می تواند از پروپن با کیفیت پایین استفاده کند و در آمریکا غالب است.
  • هیدراتاسیون مستقیم: این روش شامل یک واکنش هیدراتاسیون مستقیم بین آب و پروپن و بدون دخالت اسید سولفوریک است. این واکنش معمولاً در فشار بالا در حضور کاتالیزورهای اسیدی انجام می شود.
    به طور مشابه، محلول را می توان برای افزایش غلظت تقطیر کرد. یک تقطیر ساده محلولی با حدود 87 درصد ایزوپروپیل الکل به دست می دهد. تقطیر آزئوتروپیک با سیکلوهگزان برای به دست آوردن غلظت های بالاتر مورد نیاز است. برخلاف روش قبلی، این فرآیند مستلزم استفاده از پروپن با خلوص بالاتر است و بیشتر در اروپا رایج است.
  • هیدروژنه شدن استون: استون را می توان با استفاده از مخلوط کروم و اکسید مس هیدروژنه کرد و ایزوپروپیل الکل تولید کرد. این فرآیند به ویژه زمانی مفید است که با فرآیند کومن و استون اضافی همراه شود.

ایزوپروپیل الکل برای چه مواردی استفاده می شود؟

موارد استفاده ایزوپروپیل الکل (مصرف تحلیلی) عبارتند از:

  • به عنوان نگهدارنده به جای فرمالدئید
  • استخراج DNA از محلول ها
  • به عنوان یک عنصر واکنش با سایر مواد، به منظور تشکیل محصولات شیمیایی مختلف.

ایزوپروپیل الکل دارای سطح سمیت بالایی است و به همین دلیل هرگز نباید بلعیده شود یا اجازه داده شود با پوست تماس پیدا کند. لطفا به ما مراجعه کنید فایل MSDS برای جزئیات بیشتر در مورد نگهداری و نگهداری صحیح ایزوپروپیل الکل، و همچنین اقدامات لازم در موارد مسمومیت.

خرید ایزوپروپیل الکل برای استفاده تحلیلی

ما ایزوپروپیل الکل را برای استفاده تحلیلی در ظروف 2.5 و 25 لیتری عرضه می کنیم، با تخفیف برای سفارشات عمده. این محصول با حداقل درجه خلوص 99.5 درصد به فروش می رسد. اطلاعات بیشتر را می توانید در مشخصات محصول فروش، که برای دانلود از وب سایت ما در دسترس است، بیابید.

ما همچنین ایزوپروپیل الکل را برای استفاده عمومی و آزمایشگاهی ارائه می دهیم.

اگر به کمک نیاز دارید، به سادگی با تیم خدمات مشتری ما تماس بگیرید و یکی از کارکنان خوشحال خواهد شد که در هر مرحله از خرید شما کمک کند تا اطمینان حاصل شود که محصولات ما انتظارات شما را برآورده می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *