خرید اینترنتی سدیم هیدروکسید مروارید درجه فنی

چرا باید سدیم هیدروکسید مروارید (مصرف عمومی) را از phosphoric-acid.ir خریداری کنید؟

  • ما مروارید هیدروکسید سدیم را برای مصارف عمومی در ظروف 1 کیلوگرمی و 25 کیلوگرمی عرضه می کنیم، با تخفیف برای سفارشات عمده
  • این محصول به صورت کره‌های آب‌ریز سفید با حداقل خلوص 98 درصد و ناخالصی بیش از 0.5 درصد کربنات سدیم، 80ppm کلرید سدیم، 25ppm سولفات سدیم، 10ppm آهن، 5ppm فلزات سنگین و 0.01ppm جیوه به فروش می‌رسد.
  • ما همچنین بسیاری از گزینه های دیگر را با تمام محصولات خود ارائه می دهیم، از جمله برچسب های سفارشی و اندازه های بسته خاص

خواص فیزیکی و شیمیایی سدیم هیدروکسید

از نظر شکل ظاهری، هیدروکسید سدیم معمولاً به صورت جامد سفید رنگ به صورت ورقه‌ای، گلوله‌ای یا دانه‌ای به فروش می‌رسد. در آب بسیار محلول، در الکل کمی محلول و در اتر و سایر حلال های غیر قطبی نامحلول است. هنگامی که به آب اضافه می شود، در یک واکنش بسیار گرمازا، مقدار زیادی گرما آزاد می کند که اگر اقدامات ایمنی مناسب رعایت نشود، می تواند خطرناک شود.

واکنش با اسیدها

از نظر واکنش‌ها، این ترکیب می‌تواند با اسیدهای پروتیک واکنش داده و آب و نمک مربوطه را دوباره به روشی بسیار گرمازا تولید کند. به عنوان مثال، در حضور اسید کلریدریک، نمک تشکیل شده، کلرید سدیم است: NaOH HCl → NaCl H2O در تئوری، می توان از این نوع واکنش در تیتراسیون استفاده کرد، اما از آنجایی که هیدروکسید سدیم رطوبت سنجی است و دی اکسید کربن را جذب می کند، تمایلی به این ندارد که به صورت عملی استفاده شود.

واکنش با فلزات و اکسیدها

نوع دوم واکنش ها شامل اکسیدهای اسیدی از جمله دی اکسید گوگرد است. این واکنش ها معمولاً برای حذف گازهای خطرناک مانند SO2 و H2S که از سوزاندن زغال سنگ تولید می شوند استفاده می شود. 2 NaOH CO2 → Na2CO3 H2O هیدروکسید سدیم نیز با شیشه واکنش می دهد و سیلیکات های محلول را تشکیل می دهد. در نتیجه، شیشه ای که در مدت طولانی در معرض این ترکیب قرار می گیرد، با تمایل به یخ زدن شکننده می شود. از نظر فلزات، هیدروکسید سدیم به آهن حمله نمی کند، اما چند فلز واسطه ممکن است در حضور این ماده شیمیایی واکنش شدیدی نشان دهند.

واکنش با استر

شاید شناخته شده ترین واکنش مربوط به این ترکیب در ساخت صابون باشد. این شامل هیدرولیز استرها برای تولید صابون و گلیسرول است، در واکنشی که معمولاً به آن صابون سازی می گویند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *