خرید بی کربنات سدیم شیراز

بی کربنات سدیم، تولید، تاریخچه و موارد استفاده
بی کربنات سدیم، تولید، تاریخچه و موارد استفاده
بی کربنات سدیم یا کربنات هیدروژن سدیم ترکیب شیمیایی با فرمول NaHCO3 است. بی کربنات سدیم یک جامد سفید رنگ است که کریستالی است اما اغلب به صورت پودر ریز ظاهر می شود.

بی کربنات سدیم چیست؟خرید بی کربنات سدیم شیراز

بی کربنات سدیم یا کربنات هیدروژن سدیم ترکیب شیمیایی با فرمول NaHCO3 است. بی کربنات سدیم یک جامد سفید رنگ است که کریستالی است اما اغلب به صورت پودر ریز ظاهر می شود. طعم کمی نمکی و قلیایی شبیه سودای شستشو (کربنات سدیم) دارد. شکل طبیعی معدنی ناکولیت است. این جزء ماده معدنی ناترون است و به صورت محلول در بسیاری از چشمه های معدنی یافت می شود. بی کربنات سدیم نمکی با ترکیب یون های سدیم و بی کربنات است. نام IUPAC آن سدیم هیدروژن کربنات و نام دیگر آن جوش شیرین، بی کربنات یا بی کربنات سودا است. نقطه جوش 851 درجه سانتیگراد و نقطه ذوب 50 درجه سانتیگراد است. خرید بی کربنات سدیم شیراز نیز به مصرف کنندگان توصیه می شود. با خرید بی کربنات سدیم شیراز از مزایای آن و کیفیت مناسبش برخوردار شوید.

کشف:

بی کربنات سدیم تاریخچه خوبی دارد که هزاران سال پیش امتداد دارد. شیمیدان فرانسوی، نیکلاس لبلانک، کربنات سدیم را در سال 1791 ساخت که به خاکستر سودا نیز معروف بود.

در اواخر قرن 18، بی کربنات سدیم به عنوان یک عامل خمیر مایه توسط نانوایان جان دوایت و آستین چرچ در نیویورک کشف شد. اولین کارخانه توسط این نانوایان در ایالات متحده برای تولید جوش شیرین از دی اکسید کربن و کربنات سدیم تأسیس شد.

در حال حاضر، این دارو در میان فهرست داروهای ضروری منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی یافت می شود.

خرید بی کربنات سدیم شیراز و فروش آن در مراکز فروش مواد شیمیایی انجام می شود.

مشاهده تصویر منبع

تولید:

فرآیند Solvay

551

بی کربنات سدیم عمدتاً توسط فرآیند Solvay تولید می شود. فرآیند Solvay واکنش کلرید سدیم، آمونیاک و دی اکسید کربن در آب است. کربنات کلسیم به عنوان منبع CO2 و اکسید کلسیم حاصل برای بازیابی آمونیاک از کلرید آمونیوم استفاده می شود. این محصول دارای خلوص پایین (75%) است. محصول خالص از کربنات سدیم، آب و دی اکسید کربن به دست می آید. بی کربنات سدیم را می توان با واکنش دی اکسید کربن با محلول آبی هیدروکسید سدیم تهیه کرد. این واکنش در ابتدا کربنات سدیم تولید می کند.

Na2CO3 + CO2 + H2O → 2 NaHCO3

سپس با افزودن دی اکسید کربن به این واکنش بی کربنات سدیم تولید می شود.

Na2CO3 + CO2 + H2O → 2 NaHCO3

خرید بی کربنات سدیم شیراز به نفع مشتریان و تولیدکنندگان می باشد زیرا با خرید بی کربنات سدیم شیراز از  قیمت مناسب آن نیز بهره مند می شوید.

معدن:

بی کربنات سدیم به طور طبیعی در رسوبات سازند رودخانه سبز عصر ائوسن در کلرادو، حوضه پیسنس یافت می شود. در طول دوره‌های تبخیر بالا در حوضه، بی‌کربنات سدیم به‌عنوان بستر رسوب می‌کرد. با استفاده از تکنیک های استخراج مانند سوراخ، درام و غیره استخراج می شود.

این نمک از جمله افزودنی های غذایی است که توسط اتحادیه اروپا رمزگذاری شده است و با حروف اول E 500 مشخص شده است. از آنجایی که نمک از دیرباز شناخته شده است و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، نام های مرتبط زیادی مانند جوش شیرین، جوش شیرین، جوش شیرین، جوش شیرین و بی کربنات سودا دارد. . در کاربرد محاوره ای، نام آن به بیکراب سدیم، بی کربوهید سودا یا به سادگی بی کرب کوتاه شده است.

برای خرید بی کربنات سدیم معمولا دو گرید موجود است و واردکنندگانی که قصد خرید عمده بی کربنات سدیم را دارند:

درجه غذایی بی کربنات سدیم و درجه خوراک بی کربنات سدیم.

جوش شیرین، همچنین به عنوان بی کربنات سدیم شناخته می شود، به طور گسترده ای در پخت و پز استفاده می شود. این به این دلیل است که خاصیت خمیر کنندگی دارد، به این معنی که با تولید دی اکسید کربن باعث بالا آمدن خمیر می شود. به غیر از پخت و پز، جوش شیرین کاربردهای خانگی و مزایای سلامتی دیگری نیز دارد. بی کربنات سدیم (جوش شیرین که به درستی به نام کربنات هیدروژن سدیم شناخته می شود) در تهیه بسیاری از غذاها استفاده می شود. هنگامی که تجزیه می شود، دی اکسید کربن تولید می شود و این گاز حباب هایی در غذا ایجاد می کند که آن را “سبک تر” می کند (چگالی کمتر). به عنوان مثال، جوش شیرین اغلب در پخت کیک استفاده می شود تا در هنگام پختن آنها “بالا بیفتند”. با رسیدن دمای خمیر کیک به حدود 50 درجه سانتی گراد، جوش شیرین تجزیه شده و دی اکسید کربن آزاد می شود. جوش شیرین در تهیه پنکیک و وافل اهمیت ویژه ای دارد، زیرا دمای بالای پخت (350-400 درجه فارنهایت یا 175-230 درجه سانتیگراد) باعث آزاد شدن دی اکسید کربن قبل از سفت شدن خمیر می شود. بنابراین، ما یک محصول نهایی سبک و خوشمزه به دست می آوریم. بسیاری از افرادی که در مورد وجود “مواد شیمیایی” در غذای خود حساس هستند، با تعجب متوجه می شوند که این ماده شیمیایی و محصولات واکنش آن برای تهیه غذاهایی که ما همیشه می خوریم ضروری است.

بی کربنات سودا یک عامل خمیر کننده خالص است. باید با رطوبت و یک ماده اسیدی مخلوط شود تا واکنش شیمیایی لازم برای بالا آمدن غذا انجام شود. از آنجا که برای ایجاد کیفیت بالا به اسید نیاز دارد، اغلب در دستور العمل هایی استفاده می شود که در آن مواد اسیدی موجود است، مانند آب لیمو، شکلات، دوغ یا عسل.

هنگامی که بی کربنات سدیم (جوش شیرین) مرطوب و گرم می شود، گاز دی اکسید کربن آزاد می کند. اگر در مجاورت اسید کافی مرطوب و حرارت داده شود، دوبرابر گاز آزاد می کند که اگر بدون اسید مرطوب و حرارت داده شود.

مواد کمی اسیدی ترکیب را با مقداری از مواد ضروری فراهم می کنند

برای خرید بی کربنات سدیم شیراز کافیست با شرکت و سایت ما ارتباط برقرار نمایید. کارشناسان ما شما را برای خرید بی کربنات سدیم شیراز راهنمایی می نمایند.

اسیدهای ssary برای آزادسازی گاز دی اکسید کربن. نمونه ها عبارتند از:

ملاس عسل سبوس کاکائو زنجبیل

به همین دلیل، برخی از مخلوط ها فقط حاوی بکینگ پودر هستند در حالی که برخی دیگر حاوی ترکیبی از بکینگ پودر و جوش شیرین هستند. اگر مقدار زیادی جوش شیرین در خمیر کیک بدون وجود اسید کافی استفاده شود، خرده کیک معمولی سفید رنگ قهوه ای مایل به زرد و بوی نامطلوب شدید سودا خواهد داشت.

این گاز در ابتدای پخت زمانی که سطح pH هنوز در سمت اسیدی است (PH حدود 5 تا 6) بسیار سریع تکامل می یابد. هنگامی که سودا اسید را خنثی می کند، خمیر یا خمیر به سرعت قلیایی می شود و انتشار گاز کاهش می یابد. مخلوط ها و خمیرهای خمیر شده با جوش شیرین باید بدون تأخیر رسیدگی شوند، در غیر این صورت ممکن است قبل از رسیدن محصول به فر، گاز آزاد شده تقریباً تمام شود.

رنگ تیره تر خرده های موجود در نیمه پایینی کیک یا کلوچه به دلیل کم آبی جزئی خمیر است که ابتدا در طول پخت گرم می شود. در کوکی‌های عسلی تند و شیرینی زنجبیلی، از جوش شیرین به تنهایی استفاده می‌شود تا در طول پخت سریع رنگ شود و در عین حال محصولات را نرم نگه دارد.

در کیک های شکلاتی از جوش شیرین همراه با بکینگ پودر استفاده می شود تا PH در سطح مطلوبی حفظ شود. با این حال، مهم است بدانید که آیا پودر کاکائو مورد استفاده شما طبیعی است یا با فرآیند هلندی درمان شده است. در فرآیند هلندی، مقداری از اسید موجود در کاکائو از قبل خنثی شده است و مقدار کمتری برای آزاد شدن گاز در مخلوط باقی می ماند. این بدان معناست که بکینگ پودر بیشتر و جوش شیرین کمتر استفاده می شود.

جوش شیرین در مخلوط شکلاتی نه تنها با محتوای اسید موجود در کیک پخته شده مقابله می کند، بلکه دانه و رنگ کیک را نیز بهبود می بخشد. اگر سطح اسید برای آزاد کردن تمام گاز دی اکسید کربن کافی باشد، رنگ شکلاتی تیره تر و غنی تر تولید می شود. از سوی دیگر، خرده های مایل به قرمز، درشت و دانه باز موجود در کیک غذای شیطان، نتیجه استفاده از جوش شیرین به عنوان عامل خمیر مایه اصلی است.

سطح جوش شیرین به ماهیت محصول و سایر مواد تشکیل دهنده فرمول بستگی دارد. به عنوان مثال، کوکی ها، با سطوح بالای چربی و شکر، نیازی به خمیر کردن زیاد ندارند.

خرید بی کربنات سدیم شیراز و فروش آن در تخصص ماست. خرید بی کربنات سدیم شیراز را با ما تجربه کنید.

منبع

https://www.ilna.news/Section-economy-4/1062921-sodium-bicarbonate-production-history-and-uses

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *