خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی

ایمنی هیدروکسید سدیم
هیدروکسید سدیم جامد [NA (OH)] خورنده است. بسته به غلظت ، محلول های هیدروکسید سدیم غیر تحریک کننده ، تحریک کننده یا خورنده هستند و باعث ایجاد اثرات محلی مستقیم بر روی پوست ، چشم و دستگاه های دستگاه گوارش می شوند. بر اساس غلظت داده های انسانی 0.5-4.0 ٪ برای پوست تحریک کننده بود ، در حالی که غلظت 8.0 ٪ برای پوست حیوانات خورنده بود). داده های تحریک چشم برای حیوانات در دسترس است. سطح غیر آینه 0.2-1.0 ٪ بود ، در حالی که غلظت خورنده 1.2 ٪ یا بالاتر بود). یک مطالعه با داوطلبان انسانی نشان دهنده پتانسیل حساسیت به پوست هیدروکسید سدیم نیست. این توسط تجربه گسترده انسانی پشتیبانی می شود.

مشاهده تصویر منبع

سمیت حاد هیدروکسید سدیم به فرم فیزیکی (جامد یا محلول) ، غلظت و دوز بستگی دارد. مرگ و میر برای حیوانات با دوز خوراکی 240 و 400 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن 9) گزارش شده است. مصرف کشنده و کشنده
قرار گرفتن در معرض پوستی برای انسان گزارش شده است.

خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی

پیشنهاد ما خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی است. خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی و فروش آن توسط سایت و شرکت ما انجام می گیرد. خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی بسیار مورد نیاز است زیرا آزمایشگاهها به آن نیازمندند. خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی در سراسر ایران به آسانی میسر است. کافیست لرای خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی با ما تماس بگیرید.
هیچ اطلاعات معتبری از حیوانات در مورد مطالعات سمیت مکرر دوز توسط خوراکی ، پوستی ، استنشاق یا مسیرهای دیگر برای هیدروکسید سدیم در دسترس نیست. با این حال ، تحت شرایط طبیعی و استفاده طبیعی (غیر تحریک کننده) نه غلظت سدیم در خون و نه pH خون افزایش نمی یابد و بنابراین انتظار نمی رود هیدروکسید سدیم به صورت سیستماتیک در بدن در دسترس باشد. می توان اظهار داشت که هیدروکسید سدیم نه به جنین می رسد و نه به مرد و زن برسد
اندامهای تولید مثل ، که نشان می دهد هیچ خطری برای سمیت رشد و خطر سمیت تولید مثل وجود ندارد. هر دو آزمایش سمیت ژنتیکی در شرایط آزمایشگاهی و داخل بدن هیچ مدرکی برای فعالیت جهش زا نشان ندادند.

بر اساس ادبیات موجود ، خطر قرار گرفتن در معرض تصادفی و عمدی در هیدروکسید سدیم جامد یا محلولهای تحریک کننده یا خورنده هیدروکسید سدیم وجود دارد. به نظر می رسد بیشتر حوادث مصرف با کودکان مرتبط است و به نظر می رسد در خانه رخ می دهد. به نظر می رسد قرار گرفتن در معرض تصادفی پوست و چشم کمتر از مصرف در ادبیات پزشکی گزارش شده است. شکل گیری گرد و غبار به دلیل خاصیت رقیق بعید است. علاوه بر این هیدروکسید سدیم دارای فشار بخار ناچیز است و به سرعت در هوا توسط دی اکسید کربن خنثی می شود و بنابراین انتظار نمی رود گرد و غبار و بخار باشد.

دوز سمی
شدت آسیب هیدروکسید سدیم به تعدادی از عوامل از جمله غلظت ماده هیدروکسید سدیم ، مدت زمان تماس و حجم مصرف شده بستگی دارد. این بیشترین جایی است که pH بالاتر از 12 است. با این حال ، pH تنها عاملی نیست که میزان میزان یک ماده را می تواند صدمات خورنده ایجاد کند. ذخیره قلیایی (که مقدار یک محلول اسید استاندارد مورد نیاز برای تیتراژ قلیایی به pH مشخص شده pH معمولاً pH 8 ، pH از مخاط مری طبیعی است) با تولید آسیب های مری سوز آور 10 ارتباط دارد). اگرچه این روش در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی گیرد (به جز داخلی توسط برخی از تولید کنندگان برای طبقه بندی محصولات به عنوان تحریک کننده یا خورنده) ، به نظر می رسد پیش بینی کننده آسیب بهتر از pH است. ذخیره قلیایی همچنین ممکن است به عنوان ذخیره قلیایی قابل تیتراژ شناخته شود.

آماده سازی جامد هیدروکسید سدیم و مایعات چسبناک نیز به دلیل تماس طولانی مدت به احتمال زیاد آسیب شدید ایجاد می کنند. پس از مصرف مقدار کمی ، آسیب معمولاً به ناحیه دهان و دندان و مری محدود می شود. هرچه حجم بیشتر باشد ، خطر آسیب اثنی عشر و معده بیشتر است.

مطالعات متعددی در تلاش برای ارتباط اثرات بالینی و آسیب دیدگی انجام شده است. گادرائول و همکاران 11) دریافتند که علائم و/یا علائم به اندازه کافی حضور یا شدت ضایعه مری را پیش بینی نمی کنند. کرین و همکاران 12) دریافتند که وجود دو یا چند علامت یا علائم (استفراغ ، افتادگی ، استریدور) ممکن است یک پیش بینی کننده قابل اعتماد از آسیب مری باشد. در مطالعه Nuutinen و همکاران 13) غرق شدن طولانی مدت و دیسفاژی (12-24 ساعت) برای پیش بینی تشکیل زخم مری با حساسیت 100 ٪ مشاهده شد. در مطالعه 224 کودک (0-14 سال) توسط کلاوزن و همکاران 14) عوارض جدی به دلیل مصرف هیدروکسید سدیم یا محصول ماشین ظرفشویی بود. کودکان بدون هیچگونه نشانه و نشانه ای در معاینه اول ، ورم یا ورم اپیگلوتال ایجاد نکردند.

این مطالعه توسط کریستسن 15) همچنین نشان داد که عوارض فقط در کودکانی که قلیایی های قوی مصرف کرده اند (هیدروکسید سدیم ، آمونیاک و محصولات ظرفشویی) ایجاد شده است. نویسنده دریافت که کودکان مبتلا به علائم تنفسی در معرض خطر بیشتری برای ایجاد عوارض هستند و هیدروکسید سدیم مایع تمایل به ایجاد عوارض بیشتر از شکل دانه دارد. همچنین نتیجه گیری شد که بیماران بدون علامت در معرض خطر عوارض نیستند و احتمالاً نیازی به آندوسکوپی ندارند.

KNOPP 16) گزارش داد که در بیماران مبتلا به سوختگی خوراکی تقریباً یک سوم دارای آسیب مری قابل توجهی بودند ، در حالی که 2-15 ٪ از بیماران مبتلا به آسیب مری هیچ سوختگی خوراکی نداشتند.

قرص های کلینیت (R)

گوارشی

از 1 قرص برای ایجاد تنگی مری کافی است. با این حال ، مصرف 47 قرص بیش از 1 ماه توسط یک بزرگسال باعث ایجاد فقط گاستریت و تشکیل eschar در دو سوم پایین معده با بهبودی کامل 17).

مکانیسم عمل سمیت
قلیایی ها باعث نکروز مایع کننده با صابون سازی چربی ها و حلالیت پروتئین ها می شوند. کاهش در محتوای کلاژن بافت و ساپونیکاسیون لیپیدهای غشای سلولی و مرگ سلولی کاهش می یابد. آنها همچنین هیگروسکوپی هستند و آب را از بافت ها جذب می کنند. این اثرات منجر به پایبندی و نفوذ عمیق به بافت ها می شود.

گوارشی
قلیایی ها باعث شدیدترین اثرات فاسد کننده بر روی مری می شوند ، نه معده ، همانطور که در مورد اسیدها وجود دارد. با این حال ، پس از مصرف عمدی مقدار زیادی از قلیایی (مانند مصرف عمدی در بزرگسالان) ممکن است معده و روده کوچک درگیر شوند. این مورد به ویژه در مورد هیدروکسید سدیم مایع وجود دارد.

تغییرات مری را می توان به 3 مرحله تقسیم کرد:

فاز نکروتیک حاد که در آن مرگ سلولی به دلیل انعقاد پروتئین داخل سلولی رخ می دهد ،
واکنش التهابی شدید در بافتهای زنده اطراف ناحیه نکروتیک ، ترومبوز عروق رخ می دهد ،
شلیک لایه نکروتیک سطحی 2-4 روز بعد 18).
سخت گیری ها به دلیل واکنش شدید فیبروبلاستیک و تشکیل بافت گرانول سطحی که با تشکیل اسکار گسترده و باریک شدن لومن خاتمه می یابد ، تشکیل می شود. قراردادهای کلاژن تازه تشکیل شده هم به صورت cirumferentiential و هم به صورت طولی منجر به کوتاه شدن مری و شکل گیری سخت گیری می شود.

قرص های کلینیت (R)

هیدروکسید سدیم در این قرص ها با بزاق واکنش نشان می دهد و گرما را آزاد می کند که می تواند سوختگی کامل مری را ایجاد کند. قرص های کلینیت (R) همچنین به دلیل انعقادی حرارتی یا به دلیل حباب دی اکسید کربن تولید شده از واکنش اسید سیتریک و هیدروکسید سدیم که 19) به مری رعایت می شوند. آسیب معده نیز ممکن است رخ دهد.

خرید سدیم هیدروکسید آزمایشگاهی و فروش آن با یک کلیک در سایت ما ممکن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *