فروش اتیلن گلیکول در تهران

تولید اتیلن گلیکول
توسط مهندسی شیمی | 1 اکتبر 2015

مونواتیلن گلیکول (MEG)، همچنین به عنوان اتیلن گلیکول (EG) یا به سادگی گلیکول شناخته می شود، یک دیول است که بیشتر برای تولید الیاف پلی استر و رزین های پلی اتیلن ترفتالات (PET) استفاده می شود. همچنین در کاربردهای ضد یخ و در داروسازی و آرایشی استفاده می شود. MEG به طور معمول از طریق هیدرولیز اکسید اتیلن (EO) تولید می شود که خود از طریق اکسیداسیون اتیلن به دست می آید.

فروش اتیلن گلیکول در تهران را از ما بخواهید. ما برای فروش اتیلن گلیکول در تهران در خدمت شما هستیم با بهترین تسهیلات.

1
فرآیند

شکل 1 تولید MEG از اتیلن را از طریق فرآیندی شبیه به فرآیند کاتالیزوری OMEGA از شرکت Shell Global Solutions (لاهه، هلند؛ www.shell.com) نشان می‌دهد. در فرآیند توصیف شده، MEG از طریق EO تولید می شود که در یک کارخانه یکپارچه با استفاده از فناوری Shell EO تولید می شود. یکی از ویژگی های مهم این فرآیند تولید ناچیز دی اتیلن گلیکول (DEG) و تری اتیلن گلیکول (TEG) است که به عنوان محصولات جانبی در سایر فرآیندهای تولید اتیلن گلیکول رخ می دهند.

فروش اتیلن گلیکول در تهران مورد توجه می باشد. زیرا فروش اتیلن گلیکول در تهران با تولید محصولات بسیاری مرتبط است.

 

تولید اکسید اتیلن اتیلن و اکسیژن به یک راکتور چند لوله ای تغذیه می شوند و EO را تشکیل می دهند. این واکنش گرمازا، که در بسترهای ثابت در لوله‌های راکتور انجام می‌شود، در فاز گازی با استفاده از یک کاتالیزور نقره که روی آلومینا پشتیبانی می‌شود، رخ می‌دهد. بخار از گرمای واکنش تولید می شود.

بازیابی اکسید اتیلن جریان محصول راکتور برای حذف نور با خاموش کردن آب به جاذب EO تغذیه می شود. بخشی از این جریان بالای سر گازی به راکتور بازیافت می‌شود، در حالی که بخش دیگر به واحد حذف دی‌اکسید کربن متشکل از یک جاذب و یک استریپر فرستاده می‌شود. در این واحد CO2 جدا می شود تا در تولید کربنات اتیلن استفاده شود.

مشاهده تصویر منبع

یک جریان رقیق شده EO که از جاذب برداشته می شود به دستگاه استریپر EO داده می شود، جایی که در سربارها متمرکز و بازیابی می شود. جریان EO خام متراکم شده است. گازهای سبک باقیمانده از آن بازیابی شده و به راکتور بازیافت می شوند. جریان EO حاصل به بخش بعدی هدایت می شود.

تولید و تصفیه اتیلن گلیکول. اکسید اتیلن با CO2 واکنش داده و کربنات اتیلن را تشکیل می دهد که سپس هیدرولیز می شود تا MEG و CO2 را تشکیل دهد. هر دو واکنش در فاز مایع با استفاده از کاتالیزورهای همگن انجام می شود.

جریان های CO2 از مراحل واکنش به راکتور کربنات اتیلن بازیافت می شوند. MEG در دو ستون تقطیر که در آن آب حذف می شود، خالص می شود و منجر به محصول نهایی MEG می شود. کاتالیزور جدا شده و به راکتورهای کربنات اتیلن بازیافت می شود.

فروش اتیلن گلیکول در تهران نیز با حجم بالا و برای ولید محصولات مختلف انجام می شود.
عملکرد اقتصادی

یک ارزیابی اقتصادی از فرآیند بر اساس داده‌های سه ماهه اول سال 2015 انجام شد، با فرض اینکه تاسیساتی با ظرفیت اسمی 750000 تن در سال MEG ساخته شده در سواحل خلیج‌فارس ایالات متحده انجام شد.

هزینه های سرمایه ای برآورد شده (کل سرمایه گذاری ثابت، سرمایه در گردش و هزینه های اولیه) برای ساخت کارخانه حدود 630 میلیون دلار است، در حالی که هزینه های عملیاتی حدود 620 دلار / تن MEG برآورد شده است. برای فروش اتیلن گلیکول در تهران می توانید به شرکت های فروش و خرید مواد شیمیایی مراجعه نمایید.
چشم انداز جهانی

Shell OMEGA اولین فرآیندی است که تولید اتیلن گلیکول را از طریق یک فرآیند کاملا کاتالیزوری امکان پذیر می کند. به گفته مجوز دهنده، این فرآیند قادر است تبدیل EO به EG و گزینش پذیری نزدیک به 100٪ را به دست آورد که منجر به تولید تنها MEG می شود.

با این حال، اگرچه 40 درصد از تولید اتیلن گلیکول در سراسر جهان از فرآیندهای استفاده از فناوری‌های شل حاصل می‌شود، تنها سه کارخانه در جهان از فناوری جدید شل OMEGA استفاده می‌کنند (شکل 2). همانطور که مشاهده می شود دو مورد از این کارخانه ها در آسیا واقع شده اند که سهم عمده ای از مصرف جهانی MEG را به عهده دارد. چین به تنهایی حدود 45 درصد از تقاضای جهانی برای MEG را تشکیل می دهد. اما فروش اتیلن گلیکول در تهران نیز مانند سایر شهرها با رعایت قوانین شکل می گیرد. برای فروش اتیلن گلیکول در تهران لازم است نکات ایمنی رعایت گردد.

ویرایش شده توسط اسکات جنکینز

یادداشت ویرایشگر: محتوای این ستون توسط Intratec Solutions LLC (هوستون؛ www.intratec.us) تهیه شده و توسط مهندسی شیمی ویرایش شده است. تحلیل ها و مدل های ارائه شده بر اساس اطلاعات در دسترس عموم و غیر محرمانه تهیه شده است. محتوا فقط بیانگر نظرات اینتراتک است. اطلاعات بیشتر در مورد روش تهیه تجزیه و تحلیل، همراه با شرایط استفاده، در www.intratec.us/che یافت می شود.
قبلاً عضو مهندسی شیمی هستید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *