فروش کلرید پتاسیم صنعتی

فروش کلرید پتاسیم صنعتی در کجا انجام می شود؟
کودهای پتاسیم (K) معمولاً برای غلبه بر کمبودهای گیاه استفاده می شوند. در جایی که خاک نمی تواند مقدار پتاسیم مورد نیاز محصولات را تامین کند، کشاورزان باید این ماده مغذی ضروری گیاه را تکمیل کنند. پتاس یک اصطلاح کلی است که برای توصیف انواع کودهای کشاورزی حاوی پتاسیم استفاده می شود. کلرید پتاسیم (KCl)، رایج ترین منبع مورد استفاده، اغلب به عنوان موریات پتاس یا MOP نیز شناخته می شود (موریات نام قدیمی هر نمک حاوی کلرید است).

پتاسیم همیشه در مواد معدنی به عنوان یک کاتیون تک باردار (K+) وجود دارد.

تولید و فروش کلرید پتاسیم صنعتی

ذخایر پتاس عمیقاً مدفون در سراسر جهان وجود دارد. کانی غالب سیلویت مخلوط با هالیت (کلرید سدیم) است که کانی مخلوطی به نام سیلوینیت را تشکیل می دهد. بیشتر مواد معدنی پتاسیم از ذخایر دریایی باستانی در اعماق زیر سطح زمین برداشت می شوند. سپس آنها را به یک کارخانه فرآوری منتقل می کنند که در آنجا سنگ معدن خرد می شود و نمک های K از نمک های سدیم جدا می شوند. رنگ KCl بسته به منبع سنگ معدن سیلوینیت می تواند از قرمز تا سفید متفاوت باشد. رنگ مایل به قرمز ناشی از مقادیر کمی اکسید آهن است. هیچ تفاوت زراعی بین اشکال قرمز و سفید KCl وجود ندارد.

فروش کلرید پتاسیم صنعتی در سراسر جهان صورت می پذیرد.

خواص شیمیایی – کلرید پتاسیم
مقداری KCl با تزریق آب داغ به عمق زمین برای حل کردن ماده معدنی سیلوینیت محلول و سپس پمپاژ آب نمک به سطح، جایی که آب تبخیر می‌شود، تولید می‌شود. به عنوان مثال، از تبخیر خورشیدی برای بازیابی نمک های پتاس ارزشمند از آب شور در دریای مرده یوتا و دریاچه نمک بزرگ استفاده می شود.

کلرید پتاسیم در صنعت کاربردهای فراوانی دارد. فروش کلرید پتاسیم صنعتی با کیفیت مناسب و قیمت عالی توسط تولیدکنندگان آن انجام می شود.

مصارف کشاورزی

کلرید پتاسیم پرکاربردترین کود پتاسیم به دلیل هزینه نسبتا پایین آن است و به دلیل اینکه حاوی پتاسیم بیشتری نسبت به سایر منابع است: 50 تا 52 درصد پتاسیم (60 تا 63 درصد K2O) و 45 تا 47 درصد کلر-. به همین دلیل فروش کلرید پتاسیم صنعتی بسیار بالا می باشد.

بیش از 90 درصد از تولید جهانی پتاس به تغذیه گیاهان اختصاص دارد. کشاورزان KCL را قبل از خاک ورزی و کاشت روی سطح خاک پخش می کنند. همچنین ممکن است در یک نوار غلیظ در نزدیکی دانه اعمال شود. از آنجایی که انحلال کود باعث افزایش غلظت نمک محلول می شود، KCl نواری در کنار بذر قرار می گیرد تا به گیاه جوانه زن آسیبی نرسد.

کلرید پتاسیم به سرعت در آب خاک حل می شود. K+ در سایت های تبادل کاتیونی با بار منفی از خاک رس و مواد آلی حفظ می شود. بخش Cl- به راحتی با آب حرکت می کند. عیار خالص KCl را می توان برای کودهای مایع حل کرد یا از طریق سیستم های آبیاری اعمال کرد. در صنعت کشاورزی فروش کلرید پتاسیم صنعتی نیز خواستاران زیادی را به خود جلب نموده است.

تمرین های مدیریتی

کلرید پتاسیم
کلرید پتاسیم در سایه ها و اندازه های مختلف ذرات یافت می شود.

کلرید پتاسیم در درجه اول به عنوان منبع تغذیه پتاسیم استفاده می شود. با این حال، مناطقی وجود دارد که گیاهان به طور مطلوب به کاربرد Cl- پاسخ می دهند. معمولاً کلرید پتاسیم ماده ترجیحی برای رفع این نیاز است. هیچ تاثیر قابل توجهی بر روی آب یا هوا در ارتباط با میزان کاربرد نرمال KCl وجود ندارد. غلظت نمک بالا در اطراف کود محلول ممکن است مهمترین عاملی باشد که باید در نظر گرفته شود. فروش کلرید پتاسیم صنعتی و تولید و خرید آن در کشورهای آسیایی بسیار مورد توجه می باشد.

مصارف غیر کشاورزی

پتاسیم برای سلامت انسان و حیوانات ضروری است.

کلرید پتاسیم را می توان به عنوان جایگزین نمک برای افرادی که از رژیم غذایی نمک محدود (کلرید سدیم) استفاده می کنند، استفاده کرد. به عنوان یک عامل یخ زدایی استفاده می شود و پس از ذوب شدن یخ ارزش بارورسازی دارد. همچنین در نرم کننده های آب برای جایگزینی کلسیم در آب استفاده می شود. کلرید پتاسیم صنعتی و غیر صنعتی دارد. کف فروش کلرید پتاسیم صنعتی بیشتر است.

منبع: مشخصات منبع غذایی (شماره 3)، موسسه بین المللی تغذیه گیاهی.

جهت خرید و فروش کلرید پتاسیم صنعتی به شرکتهای معتبر مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *