قیمت سیتریک اسید عمده

اسید سیتریک
کتاب اقتصاد شیمی
منتشر شده در نوامبر 2020

اسید سیتریک پرمصرف ترین اسید کننده غذایی است. اسید و مشتقات آن همچنین در مواد شوینده و پاک کننده ها، محصولات مراقبت شخصی، دارویی و کاربردهای صنعتی تشکیل می شوند.

تقریباً دو سوم مصرف جهانی اسید سیتریک در نوشیدنی‌ها و غذاها، عمدتاً به‌عنوان اسید‌کننده است. نوشابه های گازدار بیشترین کاربرد را دارند. اسید سیتریک اسیدیته (pH) را تنظیم می کند، ترشی و ترشی را ایجاد می کند، طعم را تقویت می کند و رشد میکروارگانیسم ها را کنترل می کند. کاربردهای غذایی شامل آب نبات، مربا و ژله، کنسرو میوه ها و سبزیجات و پنیر فرآوری شده است.

در شوینده‌های لباس‌های خانگی، اسید سیتریک و نمک‌های سیترات به عنوان سازنده عمل می‌کنند و عملکرد مواد شوینده را با جدا کردن یون‌های سختی و کاهش رسوب مجدد خاک و کثیفی افزایش می‌دهند. از آنجایی که اسید سیتریک باکتری های معمولی خانگی را از بین می برد، به طور گسترده ای در پاک کننده های سطوح سخت و دستمال های ضد عفونی کننده استفاده می شود.

نمودار زیر مصرف جهانی اسید سیتریک و املاح و استرهای آن را بر اساس منطقه نشان می دهد:

 

همه‌گیری جهانی COVID-19 تأثیر عمده‌ای بر بازارهای اسید سیتریک در سال 2020 داشت. فروش مواد شوینده لباس‌شویی و محصولات تمیزکننده افزایش یافت که منجر به افزایش قابل توجه مصرف اسید سیتریک در این مصارف نهایی نسبت به سال 2019 شد. در مقابل، مصرف اسید سیتریک در نوشیدنی‌ها و غذاها اندکی کاهش یافت زیرا مصرف نوشابه‌های گازدار خارج از خانه (CSD) در رستوران‌ها و کافه تریاها کاهش یافت. نتیجه خالص افزایش متوسطی در مصرف کلی اسید سیتریک و مشتقات آن در سال 2020 نسبت به سال 2019 بود. انتظار می‌رود تقاضای کلی برای اسید سیتریک با نرخ متوسط ​​سالانه 2.8 درصد طی سال‌های 2020-25 افزایش یابد.

برای اطلاعات بیشتر، به فهرست مطالب نشان داده شده در زیر مراجعه کنید.

راهنمای اقتصاد شیمی IHS Markit – اسید سیتریک راهنمای جامع و قابل اعتماد برای هر کسی است که به دنبال اطلاعات در مورد این صنعت است. این آخرین گزارش به جزئیات اطلاعات جهانی و منطقه ای از جمله

 

مزایای کلیدی

کتابچه راهنمای اقتصاد شیمیایی IHS Markit – اسید سیتریک با استفاده از مصاحبه های اولیه با تامین کنندگان و سازمان های کلیدی و نمایندگان برجسته صنعت در ترکیب با دسترسی بی نظیر IHS Markit به اطلاعات بازار بالادستی و پایین دستی و بینش های متخصص در زمینه پویایی صنعت، تجارت و اقتصاد گردآوری شده است. .

این گزارش می تواند به شما کمک کند

روندها و نیروهای محرک موثر بر بازارهای شیمیایی را شناسایی کنید
پیش بینی و برنامه ریزی برای تقاضای آینده
تاثیر مواد رقیب را درک کنید
مشتریان و رقبای بالقوه را شناسایی و ارزیابی کنید
تولیدکنندگان را ارزیابی کنید
تغییر قیمت ها و حرکات تجاری را دنبال کنید
تأثیر مواد اولیه، مقررات و سایر عوامل را بر سودآوری شیمیایی تجزیه و تحلیل کنید
به ورود به سیستم مشتری بروید

پست الکترونیک
CEH: اسید سیتریک
7950.00 دلار
اکنون گزارش فردی را بخرید
تخصص شیمیایی مورد نیاز خود را بیابید
امروز با یک متخصص شیمی تماس بگیرید یا یک نسخه نمایشی درخواست کنید.
شروع کنید
مشاهده گزارش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *