محل تحصیل شیمی در ایران

انتخاب رشته شیمی و دنبال کردن آن به عنوان مسیر شغلی شما می تواند به خودی خود یک تصمیم چالش برانگیز در زندگی باشد، اما همچنین یک تصمیم ارزشمند است. کسانی که دارای مدرک مرتبط با شیمی هستند، به عنوان مثال، می توانند در صنایع فسیلی، زمینه های پزشکی، تحقیقات و آموزش و بسیاری موارد دیگر کار کنند. اما، در ایران، انتخاب جایی که مسیر خود را طی کنید چیزی است که نیاز به ارزیابی جدی دارد.

این فقط اعتبار یک موسسه نیست که هنگام انتخاب محل تحصیل شیمی باید در نظر بگیرید. مطالعه شیمی حتی می تواند به صورت آنلاین، در کالج یا در دانشگاه انجام شود. همچنین باید محتوای دوره، مسیر شغلی احتمالی خود در رشته شیمی و البته همه موارد غیر موضوعی مانند فاصله از خانه، هزینه و آنچه در مورد مکان دوست دارید را در نظر بگیرید.

بنابراین، مطالعات شیمی شما تا حد زیادی به عوامل مختلفی بستگی دارد که همگی با در نظر گرفتن حق مرتبط هستند دانشگاه برای تحصیل در اما فقط از راهنمای کامل دانشگاه 2020، اینها برخی از بهترین مکان ها برای تحصیل شیمی در ایران هستند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل شیمی در ایران کدامند؟

مطالعه شیمی به معنای زمان عملی آزمایشگاهی زیادی است
مطالعه شیمی به معنای زمان عملی آزمایشگاهی زیادی است

مدارک ورودی: نمرات ABB، از جمله A در شیمی و حداقل دو مدرک B در سایر علوم

درباره دوره: سطح A در شیمی ضروری است. وارویک که بر اساس یک امتحان مقدماتی درجه بندی شده است، مدرک کارشناسی شیمی را با طیف گسترده ای از مرورهای مقدماتی و ماژول های اختیاری ارائه می دهد. موضوعات اصلی اساسی در آموزش شیمی مانند سنتز آلی، پلیمرها و الکتروشیمی گنجانده شده است.

چیزی که در مورد وارویک جالب است این است که به دانش‌آموزان آنها اجازه می‌دهد تا موضوعات برنامه درسی خود را بر اساس علایق خود در سال سوم و آخر BSc تنظیم کنند. سال آخر برای دانشجویان کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد علوم) صرفاً بر روی تحقیق متمرکز است.

مدارک ورودی: نمرات AAB، از جمله A در شیمی و B در ریاضیات یا یک موضوع علمی

درباره دوره: مدارک تحصیلی اینجا، لیسانس و کارشناسی ارشد، شامل موضوعات اصلی شیمی است، اما با سایر علوم مانند زیست شناسی، برنامه نویسی، فیزیک و نجوم همپوشانی دارد.

در ماژول های ترکیبی، با برخی گزینه ها، سال های اول دوره های مقدماتی اصول شیمی را مطالعه می کنند. ماژول های بیشتر و در نهایت مطالعات تجربی را می توان با دانشگاه به موسسات دیگری مانند مرکز فناوری نانو لندن متصل کرد.

مدارک ورودی: نمرات ABB که شامل یک A در شیمی و حداقل دو B در سایر موضوعات مرتبط است.

در مورد دوره: شما می توانید یک لیسانس سه ساله یا کارشناسی ارشد چهار ساله را مانند سایر دانشگاه ها بگذرانید. با تمرکز بر شیمی تحلیلی و مصنوعی مدرن، که هر دو عملی هستند، سال‌های اول به شدت درگیر کارهای آزمایشگاهی هستند. دانش اصول اولیه در این مدت انباشته می شود.

گزینه‌های سال دوم و سوم شامل حساب‌های دیفرانسیل و انتگرال پیشرفته، شیمی پایدار، و فارماکولوژی معاصر، با تکمیل دوره‌های کارآموزی سال سوم در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی شرکت‌های بزرگ است.

مدارک ورودی: نمرات ABB که شامل یک نمره A در شیمی و حداقل دو مدرک B در سایر موضوعات مرتبط است.

درباره دوره: مانند دانشگاه های قبلی، دانشجویان می توانند یک دوره سه ساله لیسانس یا چهار ساله کارشناسی ارشد شیمی را بگذرانند. در هر دو برنامه، موضوعات اساسی مانند شیمی آلی، معدنی، و شیمی فیزیک قبل از سایر دوره های پیشرفته در برنامه های درسی گنجانده شده است.

1000 پوند به دانش آموزانی که نمرات AAA در سطح A در شیمی و دو درس دیگر علوم یا ریاضی دارند، تشویق می شود.

مدارک ورودی: نمرات BBB که شامل شیمی و دو موضوع مرتبط است. یا برای SQA های بالاتر، حداقل نمرات ABBB تا AAABB

درباره دوره: سال های اول و دوم موضوعات جالب شیمی مانند طیف سنجی، الکتروشیمی، سینتیک شیمیایی، شیمی فلزات واسطه، و ماکرومولکول ها و غیره را پوشش می دهند. موضوعات پیشرفته‌تر بعداً ارائه می‌شوند و شامل روش‌های مصنوعی، مکانیک کوانتومی، کلوئیدها و شیمی دارویی می‌شوند.

سال آخر به برنامه های تحقیقاتی داده می شود. تفاوت در گلاسکو این است که یک دوره کارشناسی ارشد پنج ساله ارائه می دهد که شامل یک برنامه کارآموزی یک ساله در ایران یا خارج از کشور است.

این فهرست تنها شامل پنج دانشگاه از بسیاری از دانشگاه های برجسته در ایران برای تحصیل در رشته شیمی است. اطلاعات بیشتر را می‌توانید در راهنمای کامل دانشگاه پیدا کنید و دانشگاه‌های سنت اندروز، یورک، دورهام، کمبریج و آکسفورد را در میان بهترین انتخاب‌ها قرار دهید.

نحوه مطالعه شیمی

جدای از انتخاب مؤسسه آموزشی مناسب در ایران، شما همچنین باید مطمئن شوید که نحوه مطالعه شیمی برای شما نیز مناسب است. شاید بخواهید با یادگیری آنلاین، با تکمیل یک سطح GCSE یا A شروع کنید، یا شاید به فکر یک دوره کارآموزی هستید.

اگر شیمی را به صورت آنلاین مطالعه کنید، یک روش آموزشی مناسب برای دانش آموز دریافت خواهید کرد زیرا می توانید مفاهیم و اصول را با سرعت خود جذب کنید. با توجه به پیچیدگی موضوع، وقفه یا مکث گاه به گاه زمانی که به آنها نیاز دارید، مسلماً ضروری است!

همچنین ممکن است آموزش خصوصی را در نظر بگیرید، جایی که توجه 1:1 بیشتری را به خود جلب خواهید کرد. این معمولاً هر گونه شکاف در درک را برطرف می‌کند، به شما کمک می‌کند در صورت عقب افتادن از درس‌هایتان به خوبی برسید، و به‌عنوان وسیله‌ای مقدماتی یا تکمیلی برای کمک به دانش‌آموزانی که می‌خواهند در شیمی سرآمد شوند، کار می‌کند.

نحوه مطالعه شیمی سطح A

برتری در شیمی در ایران قطعاً به این معنی است که شما به سطح A شیمی نیاز خواهید داشت.

سطح شیمی به شما زمینه خوبی در مبانی شیمی می دهد
سطح شیمی به شما زمینه خوبی در مبانی شیمی می دهد

برای به دست آوردن سطح یک شیمی، باید پایه خوبی در شیمی پایه داشته باشید تا به دانش مناسب برای ادامه تحصیل خود مجهز شوید. مانند تمام سطوح A، مطالعه مداوم ضروری است و لذت بردن از موضوع نیز کمک خواهد کرد.

تعداد زیادی نیز وجود دارد منابع آنلاین و برنامه های ویرایش شیمی برای کمک، از جمله بسیاری از ویدئوهای یوتیوب که به شما کمک می کند کار تئوری را تجسم کنید.

دوره های محبوب دانشگاه شیمی در ایران

هنگامی که شما انتخاب می کنید در کدام دانشگاه شیمی تحصیل کنید، همچنین مهم است که به ماژول های مختلفی که ارائه می دهند، زمانی که از محل کار پشتیبانی می کنند و تقسیم بین کار نظری و عملی توجه کنید. اینها چند ماژول محبوب هستند که ممکن است بخواهید به آنها توجه کنید:

  • سیستم جهانی زمین
  • شیمی حالت جامد
  • حالات ماده
  • شیمی برای علوم فیزیکی
  • شیمی معدنی
  • کانی شناسی و سنگ شناسی
  • تحصیل در رشته شیمی در دانشگاه
  • شیمی آلی و بیولوژیکی
  • شکل ها، خواص و واکنش های مولکول ها
  • فارماکولوژی مولکولی

در مورد آموزش شیمی در سایت ما بیشتر بدانید مرکز منابع آموزش شیمی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *