چرا شیمی GCSE به عنوان یک علم واحد است؟

اگر قصد دارید شیمی را در سطح A بخوانید، باید حداقل پنج GCSE را گذرانده باشید، و یکی از اینها باید در شیمی باشد. اگر یک قدم فراتر فکر کرده اید و قصد دارید یک حرفه تخصصی در شیمی دنبال کنید، گذراندن Double Science (فیزیک، شیمی و زیست شناسی) در GCSE ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. اگر به جای آن بر مطالعه شیمی GCSE به عنوان یک علم واحد تمرکز کنید، در رشته خود آماده تر و آگاه تر خواهید بود.

در شیمی GCSE چه می آموزم؟

اگر به شیمی علاقه دارید و علاقه مند به دنبال کردن یکی از آن هستید مسیرهای شغلی گسترده، ممکن است بخواهید شیمی را به‌عنوان یک GCSE واحد علوم انتخاب کنید نه اینکه آن را به عنوان بخشی از ترکیب GCSE علوم دوگانه در نظر بگیرید. انجام این کار به شما درک عمیق و جامع تری از مفاهیم پیشرفته در شیمی می دهد. دانش و مهارت هایی که از GCSE Chemistry به دست خواهید آورد، شما را در موقعیت بهتری برای تحصیل در رشته شیمی در دانشگاه قرار می دهد.

هنگام مطالعه شیمی GCSE با بسیاری از موضوعات مختلف شیمی آشنا خواهید شد. اگر می خواهید درک خود را در این زمینه عمیق تر کنید و در سطح “A” و فراتر از آن برتری داشته باشید، همه اینها برای یادگیری، تجدید نظر و تسلط مهم هستند.

در حالی که امتحانات خاص ممکن است بسته به نهاد اهدا کننده، مانند AQA یا Edexcel، متفاوت باشد مباحث شیمی GCSE و موضوعات فرعی که مطالعه خواهید کرد اساساً یکسان هستند. در یک نگاه آنها به چه شکلی هستند:

 • ساختار اتم ها و جایگاه آنها در جدول تناوبی: GCSE Chemistry همه چیز را در مورد خواص عناصر و نحوه ارتباط آنها، از نظر آرایش آنها در جدول تناوبی.
 • چگونه اتم ها پیوند ایجاد می کنند و ساختارهای مولکولی خاصی ایجاد می کنند: این به شما درک بهتری از پیوندهای یونی و پیوندهای کووالانسی ایجاد شده بین اتم‌ها و الکترون‌های ظرفیتی و نحوه تشکیل مولکول‌ها از این برهمکنش می‌دهد.
 • روش های دقیق اندازه گیری و محاسبه واکنش های شیمیایی: عناصر و ترکیبات مختلف سرعت واکنش های متفاوتی دارند. GCSE Chemistry به شما نشان می دهد که چگونه این نرخ ها را اندازه گیری کنید و داده های موجود را برون یابی کنید.
 • انواع مختلف واکنش ها و تغییرات شیمیایی: شیمی GCSE همچنین به شما همه چیز را در مورد این آموزش می دهد پنج نوع اساسی از واکنش های شیمیاییاز جمله واکنش های ترکیبی، واکنش های تجزیه، واکنش های جایگزینی تک و دوگانه و احتراق.
 • دخالت انرژی در واکنش های شیمیایی: انرژی یا جذب می‌شود، ساطع می‌شود یا متناوب می‌شود واکنش های شیمیایی، و می تواند گرمازا یا گرمازا باشد. در Chemistry GCSE، شما یاد خواهید گرفت که محاسبه کنید چقدر انرژی در طی واکنش های شیمیایی استفاده یا تولید می شود.
 • نرخ ها و محدودیت های مختلف تغییرات شیمیایی: این به شما نشان می دهد که چگونه انواع مختلف واکنش های شیمیایی، بسته به نسبت های مربوطه، محدودیت ها یا نقاط اشباع خاصی دارند.
 • شیمی ارگانیکبا تمرکز بر هیدروکربن ها و آلکان ها: نامگذاری شیمیایی، تعیین ساختارهای شیمیایی و سنتز محصولات دیگر از جمله مفاهیمی است که در این مبحث خواهید آموخت.
 • شناسایی مواد نمونه با استفاده از شیمی تجزیه: شیمی تجزیه از تکنیک ها و تجهیزات آزمایشگاهی مختلف در تعیین ترکیب و خواص نمونه های ناشناخته استفاده می کند. شیمی GCSE طعم این تکنیک ها را به شما می دهد.
 • شیمی اتمسفر با تاکید بر توسعه پایدار: شما همچنین گازهای مختلف موجود در جو را در طول شیمی GCSE مطالعه خواهید کرد، به ویژه آلاینده ها و نحوه واکنش آنها در شرایط خاص.
شیمی GCSE درک شما را از بسیاری از موضوعات کلیدی، از انواع مختلف واکنش های شیمیایی گرفته تا تکنیک های تحلیلی مختلف، عمیق تر می کند.

مزایای انجام شیمی GCSE به عنوان یک علم واحد

بزرگترین مزیت انجام شیمی GCSE به عنوان یک علم واحد این است که به شما این فرصت را می دهد که با ارائه درک جامعی از شیمی و همه موضوعات فرعی آن، واقعاً بر این موضوع تسلط پیدا کنید. اگر تصمیم دارید در GCSE شرکت کنید، در مورد هر موضوع علمی، از جمله زیست شناسی و فیزیک، هر چند با جزئیات بسیار کمتر یاد خواهید گرفت.

یکی دیگر از مزایای استفاده از شیمی GCSE به عنوان یک علم واحد این است که آن را به اندازه کافی بیشتر کنید شما را برای سطح “A” شیمی آماده می کند، دانشگاه و تمام مسیرهای شغلی ممکن. این به این دلیل است که شما درک بسیار قوی تر و پیشرفته تری از زمینه های کلیدی خواهید داشت.

از آنجایی که بیشتر مشاغل در شیمی شامل عناصر هر سه رشته علمی مانند شیمی آلی یا مهندسی شیمی، همچنین برای موفقیت در یک حرفه علمی باید زیست شناسی و فیزیک مطالعه کنید. با این حال، اگر این حوزه ای است که شما به طور خاص دنبال می کنید، لازم نیست این مطالعات به اندازه شیمی عمیق باشد.

آیا شیمی GCSE Single Science برای من مناسب است؟

هر مسیر شغلی که می‌خواهید دنبال کنید، مهم است که مهارت‌ها و توانایی‌های خود را هر چه زودتر در زمینه‌های مناسب تقویت کنید. اگر می‌دانید که می‌خواهید در شیمی تخصص داشته باشید، انتخاب شیمی GCSE Single Science احتمالاً راه مناسبی برای شما است زیرا به شما امکان می‌دهد مهارت‌های خود را ارتقا دهید و شما را با طیف وسیعی از موضوعات پیچیده آشنا می‌کند.

اگر مطمئن نیستید که می خواهید در چه چیزی تخصص داشته باشید، اشکالی ندارد. اگر اینطور است، انجام Double Science GCSE یا حتی علم اجباری به شما این اجازه را می دهد که بفهمید از کدام رشته بیشتر لذت می برید. سپس می توانید انتخاب کنید که در موضوع مورد علاقه خود در سطح A تخصص داشته باشید – انتخاب کاملاً به شما و علایق شما بستگی دارد!

مهم نیست که چه موضوعی را انتخاب می کنید، تا زمانی که نمرات خوب، نگرش خوب و شاید کمی شانس داشته باشید، می توانید در رشته شیمی شغلی را دنبال کنید. آنچه در این مورد خلاصه می شود این است که کدام دوره به بهترین وجه با نیازهای فردی شما مطابقت دارد. خوشبختانه، متفاوت است گزینه های GCSE را برای شما انتخاب کنید از آنجا که، در حالی که علم GCSE یک موضوع اجباری است، می توانید آن را به سه روش مطالعه کنید:

 • گزینه اول این است علم واحد اصلی، GCSE اجباری که فیزیک، شیمی، و زیست شناسی را به شیوه ای عمومی تر و پایه ای پوشش می دهد
 • گزینه دوم این است جایزه دوگانه یا علم جایزه دوگانه، که ارزش دو GCSE را دارد و تمام موضوعات اصلی علوم را با جزئیات بیشتری پوشش می دهد
 • گزینه سوم این است علم سه گانه یا علم واحد، که هر رشته را به طور جداگانه و کامل پوشش می دهد و برای هر موضوع یک GCSE به دست می آورد (یعنی در مجموع سه مورد)
اگر می خواهید شیمی را در آموزش و فراتر از آن به طور خاص دنبال کنید، استفاده از GCSE شیمی به عنوان یک علم واحد مفید است.

انتخاب اینکه کدام گزینه GCSE برای شما بهترین است تا حد زیادی به رشته ای که می خواهید در دانشگاه تحصیل کنید و/یا شغلی که می خواهید دنبال کنید بستگی دارد. همچنین به الزامات دانشگاهی که می خواهید برای آن درخواست دهید بستگی دارد – بنابراین توصیه می شود قبل از تصمیم گیری کمی تحقیق کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید پزشکی را دنبال کنید، Double Science GCSE می تواند بهترین گزینه شما باشد.

از سوی دیگر، شیمی GCSE تک علم، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد اگر می خواهید در شیمی صنعتی، بیوشیمی، شیمی قانونی، مهندسی شیمی، علوم محیطی، شیمی آرایشی یا – شما ایده!

درباره آموزش شیمی در مرکز منابع آموزشی شیمی ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای کمک و پشتیبانی بیشتر در مورد بازنگری در شیمی GCSE، سری بازبینی ما را بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *