چگونه آب مقطر درست می کنید؟

آب تصفیه شده اشکال و درجه های زیادی دارد که آب مقطر یکی از آنهاست. ممکن است در طول درس علوم مدرسه درست کردن آب مقطر را به خاطر داشته باشید و تهیه آن در خانه ساده است. البته نحوه ساخت آب مقطر در مقیاس صنعتی بسیار متفاوت است، اگرچه اصل یکسان است.

آب مقطر چیست؟

آب مقطر به سادگی آبی است که به صورت بخار گرم شده و سپس به مایع تبدیل شده است. در مفهوم صنعتی، این مایع آبی است که تقریباً تمام ناخالصی های آن از جمله ناخالصی های آلی، یون ها و مواد معدنی حذف شده است. آب مقطر کارخانه ای به دلیل خلوص بالا، کاربردهای صنعتی گسترده ای دارد.

چگونه آب مقطر درست می کنید؟

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید آب مقطر را در خانه درست کنید:

  • با گرم کردن آب روی اجاق گاز یا روی آتش. یک ظرف کوچک را در یک ظرف بزرگ آب روی منبع حرارت خود قرار دهید. یک درب را به صورت اشتباه (یعنی دسته آن رو به پایین) روی ظرف بزرگ قرار دهید. بخار در قسمت زیرین درب شما متراکم می شود و به داخل ظرف کوچکی که در آب شناور است می چکد.
  • یک کیت تقطیر خانگی بخرید
  • و اگر نیاز به زنده ماندن در بیابان دارید، چاله ای حفر کنید و ظرفی در آن قرار دهید. شکاف های اطراف سوراخ را با گیاهان پر کنید و آن را با پلاستیک بپوشانید. گرما در داخل سوراخ محبوس می شود و به تبخیر شدن آب و چکه کردن آب از قسمت زیرین پلاستیک به داخل ظرف کمک می کند. هشدار دهید – این یک روند سریع نیست!

چگونه آب مقطر درست می کنید؟

چگونه آب مقطر را در مقیاس صنعتی درست می کنید؟

تاسیسات تقطیر صنعتی از همان اصولی برای تولید آب مقطر استفاده می کنند که در خانه انجام می دهید. مقیاس بزرگتر.

چندین محفظه جوش استفاده می شود که هر کدام در فشار متفاوتی هستند. بخار از محفظه اول تحت بیشترین فشار است. این محفظه گرم می شود و بخار تولید شده به محفظه بعدی که فشار کمتری دارد و سپس به محفظه بعدی و غیره می رود. این امر تقطیر را به یک فرآیند پیوسته تبدیل می کند، زیرا بخار از طریق محفظه ها به یک ظرف تمیز حرکت می کند.

در phosphoric-acid.ir، تأسیسات تقطیر تجاری ما می‌تواند هزاران گالن آب در روز تولید کند.

موارد استفاده از آب مقطر

آب مقطر برای طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی مناسب است زیرا بسیار خالص است. خلوص آن به این معنی است که خورنده نیست، اثری از خود باقی نمی گذارد و با سایر مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهد.

آب مقطر در صنعت و آزمایشگاه ها برای تمیز کردن، شستشو و آزمایش استفاده می شود. در ساخت باتری های خودرو و در برش لیزری و در خانه اغلب در اتوها استفاده می شود.

آیا می توانید آب مقطر بنوشید؟

اگر آب خود را در خانه با استفاده از روش های ذکر شده در بالا تقطیر کنید، نوشیدن آن بی خطر است. آب مقطر درجه صنعتی دارای درجه خلوص بسیار بالاتری است و کمبود مواد معدنی طعم آن را ناخوشایند می کند. آب با خلوص بسیار بالا، مانند آبی که در phosphoric-acid.ir تولید می کنیم، برای مصرف انسان مناسب نیست.

در phosphoric-acid.ir، ما آب مقطر را در اندازه های مختلف از آمپول تا تانکرهای 25000 لیتری می فروشیم. امروز با تیم متخصص ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خود صحبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *