کارآموزی شیمی: کارآموزی تکنسین علوم

کارآموزی تکنسین علوم یک گزینه شغلی و تحصیلی خوب است، چه مدرسه را رها کرده باشید، چه بخواهید شغل خود را تغییر دهید یا بخواهید در شغل فعلی خود ارتقاء پیدا کنید. در حالی که اکثر تکنسین های علمی در آزمایشگاه کار می کنند، این تجربه همچنین به شما امکان می دهد در زمینه های مختلفی از حفاری های باستان شناسی گرفته تا اکتشافات زیر آب کار کنید.

کسب در حالی که شما یاد می گیرید

گذراندن دوره کارآموزی تکنسین علوم، انتخاب ایده آلی برای کسانی است که می خواهند در حین انجام کار، کسب درآمد کنند.

در طول این نوع کارآموزی شیمی، در حالی که به طور رسمی در محل کار آموزش می بینید، دستمزد منظمی به شما پرداخت می شود. در پایان برنامه، و اگر تمام الزامات لازم را با موفقیت انجام دهید، به عنوان یک تکنسین علمی حرفه ای به طور رسمی گواهینامه دریافت خواهید کرد.

این می تواند باز شود فرصت های شغلی چه در شرکتی که کارآموزی شما را ارائه کرده است و چه در شرکت ها و صنایع دیگر. کارآموزی تکنسین علوم همچنین می تواند منجر به دریافت مدرک در علم شود، اگر این چیزی است که شما می خواهید دنبال کنید.

سطوح مختلف کارآموزی

شما می توانید با گذراندن یک دوره رسمی آکادمیک یا از طریق کارآموزی تکنسین علوم، یک تکنسین علوم شوید. سال هایی که برای برنامه سپری می کنید و موضوعاتی که مطالعه خواهید کرد به آن بستگی دارد سطح کارآموزی شما دنبال می کنید هر سطح دارای یک اعتبار علمی معادل به شرح زیر است:

سطح 2 – کارآموزی متوسط

این معادل GCSE است و هیچ معیار واجد شرایطی برای درخواست شما برای این سطح از کارآموزی وجود ندارد. برای درخواست حتی نیازی به گذراندن تحصیلات متوسطه ندارید. در واقع، اگر این سطح کارآموزی را به پایان برسانید، مدرکی معادل تحصیلات متوسطه کسب خواهید کرد. برای درخواست باید حداقل 16 سال سن داشته باشید و باید استعداد مناسبی برای کارآموزی تکنسین علوم داشته باشید.

تکمیل این سطح معادل گذراندن دو سطح A است. شرکت‌ها یا مؤسساتی که دوره‌های کارآموزی سطح 3 را ارائه می‌دهند معمولاً به دنبال فردی می‌گردند که حداقل یک کارآموزی سطح 2 داشته باشد، که معادل پنج پاس در GCSE است، به عنوان پیش نیاز. با پایان دادن به این سطح، شما را واجد شرایط به رسمیت شناختن RSciTech (تکنسین علمی ثبت شده) می کند.

سطح 4 – کارآموزی عالی

این سطح معادل مدرک پایه، HNC یا مدرک سال اول کارشناسی است. برای واجد شرایط بودن برای کارآموزی سطح 4، باید مدارک بالاتری داشته باشید. از شما خواسته می شود که داشته باشید:

 • دوره کارآموزی پیشرفته را به پایان رساند
 • مدرک NVQ/SVQ سطح 3
 • مدرک ملی BTEC
 • دو پاس در سطح A

سطح 5 – کارآموزی عالی

اگر دوره کارآموزی سطح 5 را به پایان برسانید، مدرک سطح مدرک را کسب خواهید کرد. بسیاری از تکنسین های علوم دارای مدرک یا سطح 5 کارآموزی معادل هستند. شرایط ورود شبیه به کارآموزی سطح 4 است، اما برخی از شرایط اضافی خاص برای موقعیت یا تخصصی که دنبال می کنید وجود دارد.

سطوح 6 و 7 – کارآموزی درجه

دوره های کارآموزی نوع جدیدی از برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه ها هستند. آنها به شما این فرصت را می دهند که در رشته تخصصی انتخابی خود مدرک لیسانس کامل کسب کنید. در سطح 7 حتی می توانید مدرک کارشناسی ارشد را در رشته خود کسب کنید. این برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که زمان شما بین محل کار و دانشگاه تقسیم شود.

در زیر خلاصه ای از تمام براکت های کارآموزی آمده است:

آنچه شما یاد خواهید گرفت

کارآموزی تکنسین علوم به عنوان کارآموزی پیشرفته سطح 3 طبقه بندی می شود. این معادل دو نمره A Level از نظر شایستگی تحصیلی است. پس از اتمام این دوره کارآموزی، می توانید به رسمیت شناختن رسمی RSciTech کسب کنید.

بر خلاف تکنسین های آزمایشگاهی، تکنسین های علوم تخصصی تر هستند. تکنسین های علمی به عنوان کارکنان پشتیبانی برای دانشمندان، باید مبانی نظری، تکنیک ها و روش های خاص یک رشته خاص را مطالعه کنند. آنها معمولاً بر روی مسائل عملی که بخشی از یک رشته علمی خاص هستند متمرکز هستند.

با در نظر گرفتن این موضوع، چیزهایی که به عنوان یک کارآموز تکنسین علوم مطالعه خواهید کرد، بر رشته خاص شما متمرکز خواهد شد. به عنوان مثال، اگر در یک موزه تاریخ طبیعی کارآموز تکنسین علوم هستید، زمین شناسی، دیرینه شناسی و تاریخ سنجی رادیومتری مطالعه خواهید کرد. به طور مشابه، اگر یک تکنسین هسته ای هستید، فیزیک ذرات، تولید انرژی هسته ای و عملیات نیروگاه هسته ای را مطالعه خواهید کرد.

با این اوصاف، موضوعات اساسی که در طول اکثر دوره های کارآموزی تکنسین علوم مطالعه خواهید کرد شامل موارد زیر است:

 • ریاضیات و آمار
 • علوم کامپیوتر
 • علوم آزمایشگاهی و ایمنی
 • زیست شناسی
 • علم شیمی
 • فیزیک

از نظر بنیادی مهارت های تکنسین علوم، باید در موارد زیر یاد بگیرید و تا حدی تسلط پیدا کنید:

از آنجایی که دوره کارآموزی تکنسین علوم به عنوان سطح 3 طبقه بندی می شود، برای درخواست باید پنج پاس در GCSE داشته باشید. شما همچنین باید حداقل 16 سال سن داشته باشید و باید استعداد خوبی هم برای علوم و هم برای ریاضیات داشته باشید.

>

تکنسین های علوم در ایران می توانند به سازمان های علمی حرفه ای مرتبط با رشته تخصصی خود بپیوندند. به عنوان مثال، اگر شما یک تکنسین شیمی هستید، می توانید در آن قبول شوید انجمن سلطنتی شیمی. همچنین می توانید برای عضویت در موسسه فیزیک یا موسسه علم و فناوری اقدام کنید.

به عنوان یک تکنسین علوم، شما همچنین می توانید با ثبت نام در شورای علوم به عنوان یک شهرت حرفه ای کسب کنید تکنسین علمی ثبت شده (RSciTech). اگر مدارک بالاتری را دنبال می کنید، می توانید به عنوان یک دانشمند مجاز (CSci) یا یک دانشمند ثبت شده (RSci) نیز ثبت نام کنید.

بسته به تخصص خود به عنوان یک تکنسین علوم، می توانید برای صنایع و موسسات مختلف از جمله سازمان های دولتی درخواست دهید. در اینجا برخی از موارد ذکر شده است بهترین گزینه های شغلی علمی که از دوره کارآموزی تکنسین علوم پیروی می کنند:

 • تکنسین نیروگاه هسته ای
 • تکنسین تحقیقات فیزیک ذرات
 • تکنسین های پزشکی قانونی
 • تکنسین تحقیقات زیست پزشکی
 • علم محیط زیست تکنسین
 • تکنسین جنگل و حفاظت
 • تکنسین زمین شناسی و نفت
 • تکنسین کشاورزی و صنایع غذایی

چگونه درخواست شود

شما می توانید با مراجعه مستقیم به منبع و درخواست برای شرکت هایی که آنها را ارائه می دهند برای کارآموزی اقدام کنید یا می توانید از طریق مدرسه، کالج یا دانشگاه شریک درخواست دهید.

همچنین می توانید بر اساس جایی که می خواهید کار کنید به صورت آنلاین درخواست دهید. در اینجا چند لینک مفید وجود دارد:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *