کاربرد اسید آجر چیست؟

چند هفته پیش به تفصیل بررسی کردیم اسید آجر چیست. ما می خواهیم به این ماده شیمیایی برگردیم و به کاربردهای اسید آجری نگاه کنیم.

اما ابتدا اجازه دهید اسید آجری چیست. اساساً هیدروژن کلرید (HCl) محلول در آب است. مایعی با بوی قوی، قابل اختلاط با آب، خطرناک و خورنده است. همچنین به نام اسید موریاتیک و اسید هیدروکلریک.

موارد استفاده از اسید آجر

خوب، اسید آجر دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که روی قلع می گوید. وقتی صحبت از تمیز کردن آجر می شود، اسید آجر بهترین محصول موجود است. این ماده کربنات سدیم را که یکی از علل رایج نمک های برآمده در آجرکاری است، حل می کند و کثیفی را از سطح آجرها و همچنین رسوبات آهک، سیمان، ملات، روغن، گریس و سایر آثار سطحی را از بین می برد.

اسید آجر چه کاربردهایی دارد - از اسید آجر می توان برای حل کردن شکوفه استفاده کرد

اسید آجر پاک کننده خوبی است زیرا اثر هم افزایی دارد، به این معنی که کلرید هیدروژن و آبی که از آن تشکیل شده است با هم ترکیب می شوند تا اثری بیشتر از مجموع اثرات فردی آنها ایجاد کنند. اسید آجر به سرعت نفوذ می کند و رسوباتی را که به طور معمول نمی توانید با اسیدهای دیگر تمیز کنید، از بین می برد.

اسید آجر را می توان بر روی سطوح معدنی دیگر مانند سنگفرش و بتن نیز استفاده کرد. با این حال، نباید از آن بر روی سنگ های طبیعی مانند سنگ آهک و مرمر استفاده شود، زیرا می تواند لایه رویی را از بین ببرد و آجرها را لکه دار یا به طور دائم آسیب برساند.

اسید آجر در کجا استفاده می شود؟

اسید آجر معمولاً در نظافت ساختمان های عمومی، تجاری و مسکونی. مهم است که نوع آجرکاری را که باید تمیز شود، شناسایی کنید، زیرا استفاده از محصول تمیزکننده نادرست در واقع می تواند مضر باشد و بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر دارد.

اسید آجر چه کاربردهایی دارد - اسید آجر برای تمیز کردن ساختمان های عمومی استفاده می شود

همچنین مهم است که اقدامات احتیاطی صحیح انجام شود، زیرا اسید آجر یک ماده شیمیایی خطرناک است که باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد و به طور مناسب ذخیره شود. به عنوان مثال، این به معنای پوشیدن لباس های محافظ، کار در یک منطقه با تهویه مناسب، و دور نگه داشتن اسید آجری از نور مستقیم خورشید است (زیرا در صورت گرم شدن بیش از حد، خطر انفجار وجود دارد).

اگر شما یک تجارت هستید، می توانید اسید آجر را از فروشگاه آنلاین ما خریداری کنید یا با یکی از تیم دوستانه ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *