5 نکته برتر برای تجدید نظر در شیمی GCSE

تجدید نظر در شیمی GCSE نیاز به نظم و انضباط، تمرکز، و نگرش می تواند انجام دهد. در حالی که ممکن است احساس سختی و استرس داشته باشید، مهم است که مطمئن شوید به خوبی از موضوعاتی که در امتحانتان پیش می‌آید مطلع هستید تا بتوانید با یک نمره خوب قبول شوید.

تجدید نظر در مورد تقویت دانش اصلی شما در مورد موضوع است، بنابراین فکر نکنید که مجبور نیستید تمام جزئیات کوچک را مرور کنید! بازنگری نیز کاملاً فردی است: آنچه برای یک فرد کار می کند ممکن است برای دیگری کارساز نباشد. راه آن را پیدا کن شما دوست دارید اصلاح کنید، چه با کمک های بصری، یادداشت های نوشتاری، یا فعالیت های عملی، و سپس از آن روش استفاده کنید که همه موضوعات مختلف را مرور می کنید.

چگونه برای GCSE شیمی تجدید نظر کنیم

همانطور که اشاره کردیم، موثرترین تکنیک های تجدید نظر برای شیمی GCSE ممکن است از دانش آموزی به دانش آموز دیگر متفاوت باشد. هیچ فرمول یا روش مطلقی وجود ندارد. در حالی که برخی از دانش آموزان ممکن است گوش دادن به موسیقی را در حین مطالعه ترجیح دهند، برخی دیگر ممکن است آن را بیش از حد منحرف کننده بدانند و یادگیری بصری، نوشتاری یا جنبشی را ترجیح دهند.

مدتی را صرف فهمیدن اینکه چگونه دوست دارید یاد بگیرید و سپس جلسه تجدید نظر خود را بر اساس آن ساختار دهید. این برای کمک به تمرکز شما و حفظ اطلاعات بیشتر بسیار مهم خواهد بود.

هنگام بازنگری برای شیمی GCSE خود، به یاد داشته باشید که همه چیز به خاطر سپردن چیزها نیست، بلکه در مورد درک آنها نیز هست. این به این دلیل است که مانند ریاضیات، شیمی به هر دو منطق نیاز دارد و تفکر تحلیلی برای مثال، به جای حفظ معادلات متعادل، مطمئن شوید که واقعاً متوجه شده اید چرا و چگونه آنها متعادل هستند

درک قوانین و مفاهیم اساسی شیمی در نهایت به شما امکان می دهد طیف گسترده ای از مسائل را حل کنید. به عنوان مثال، اگر درک قوی از جدول تناوبی داشته باشید، می توانید به راحتی مفاهیم الکترونگاتیوی، اوربیتال ها و الکترون های ظرفیت را در واکنش های شیمیایی به کار ببرید. همچنین می توانید واکنش ها را به درستی پیش بینی کنید و معادلات شیمیایی را متعادل کنید.

بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است در بازنگری در شیمی GCSE مفید باشد:

 1. زود شروع کن!

حدود دو ماه قبل از تاریخ امتحان خود تجدید نظر را شروع کنید. این به شما زمان لازم را می دهد تا نه تنها همه موضوعات را پوشش دهید، بلکه در هر زمینه ای که با آن دست و پنجه نرم می کنید تسلط پیدا کنید.

با این اوصاف، هنگام بازبینی، باند را جدا کنید و با موضوعاتی شروع کنید که در آنها خیلی مطمئن نیستید. این به شما زمان لازم برای تسلط بر آنها را می‌دهد – و نادیده گرفتن موضوعات دشوار تا زمانی که به تاریخ امتحان خود نزدیک شوید، ایجاد خواهد کرد. استرس حتی بیشتر!

بازنگری زودهنگام بسیار مهم است زیرا به شما زمان استراحت و شارژ مجدد را در بین جلسات تجدید نظر می دهد. به این ترتیب، در حین انجام این کار آرامش بیشتری خواهید داشت و در آخرین لحظه نیازی به جمع کردن اطلاعات زیادی نخواهید داشت. همچنین به شما فرصت می دهد تا با پاسخ دادن به نمونه سوالات امتحانی پیشرفت خود را بررسی کنید، که اگر خیلی دیر شروع به تجدید نظر کنید، انجام این کار دشوار خواهد بود.

با این حال، از قبل بازنگری نکنید! گذاشتن زمان زیادی بین بازبینی و امتحان به این معنی است که ممکن است با موضوعاتی که قبلاً مطالعه کرده‌اید، تمرین نکنید. اگر تصمیم دارید زودتر شروع کنید، با نگاه کردن به یادداشت ها یا فلش کارت ها، حافظه خود را در مورد موضوعات قبلی که مطالعه کرده اید تجدید کنید.

 1. ایجاد یک طرح

چه زمانی آماده شدن برای امتحان GCSE شیمی، ایده خوبی است که یک جدول زمانی برای جلسات بازبینی خود ایجاد کنید. این به شما کمک می کند زمان خود را آسان تر ساختار دهید و باعث می شود احساس دلهره آور کمتری داشته باشید.

داشتن یک برنامه در هنگام بازنگری در شیمی GCSE مانند داشتن یک نقشه راه روشن است که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند. علاوه بر یک جدول زمانی، برنامه شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • اهدافمانند موضوعاتی که باید روی آنها کار کنید
 • چگونه می خواهید به آن اهداف برسید با تکنیک های بازنگری خاص
 • وقتی قراره درس بخونی موضوعات خاص هر هفته

می توانید با یک شریک مطالعه، یک معلم یا خودتان تجدید نظر کنید. اگر ترجیح می‌دهید به تنهایی تجدیدنظر کنید، برنامه‌ای داشته باشید که چگونه می‌توانید مطمئن شوید که مفاهیم یا موضوعات را به درستی درک می‌کنید. این می تواند با استفاده از یک منبع آنلاین یا ایجاد فلش کارت هایی با پاسخ ها در پشت باشد که می توانید برای آزمایش دانش خود از آنها استفاده کنید.

اگر مفاهیمی وجود دارد که برای درک آن مشکل دارید، مطمئن شوید که می‌دانید از چه کسی می‌توانید کمک بخواهید، خواه معلم مدرسه، دوست یا والدین باشد.

هنگام ایجاد یک طرح تجدید نظر برای شیمی GCSE، به این فکر کنید که ابتدا کدام موضوعات را باید در اولویت قرار دهید، یا کدام موضوعات را باید بیش از یک بار تجدید نظر کنید. این به شما کمک می کند تا تمرکز و توجه خود را به مناطقی که بیشتر به آن نیاز دارند هدایت کنید.

برنامه تجدیدنظر شما برای کمک به سنجش و تنظیم سرعت مطالعه شما بسیار مهم خواهد بود. باز هم، این کاملا فردی است. به عنوان مثال، در حالی که برخی از دانش آموزان ممکن است ترجیح دهند به آرامی شروع به تجدید نظر کنند و سپس با نزدیک شدن به تاریخ امتحان به تدریج زمان و تلاش خود را افزایش دهند، برخی دیگر ممکن است ترجیح دهند این کار را برعکس انجام دهند. نکته این است که برنامه ای متناسب با آن تهیه کنید شما نیازهای شخصی به طوری که بتوانید از هر جلسه تجدید نظر بیشترین بهره را ببرید.

 1. یادداشت های بازبینی خود را دوباره بخوانید

یادداشت برداری در مورد آنچه را که در حال بازبینی هستید، عادت دهید، به خصوص اگر با اطلاعات دشوار یا جدیدی مواجه شدید. سعی کنید به جای کپی کردن آن، آن را با کلمات خود بیان کنید، زیرا این به مغز شما کمک می کند آن را راحت تر هضم کند.

سپس، هنگامی که به تاریخ امتحان شما نزدیک‌تر می‌شود، می‌توانید یادداشت‌های تجدیدنظر خود را به عنوان راهی برای تازه کردن حافظه خود در همه موضوعات مختلف، دوباره بخوانید. این باعث می‌شود که دوباره با کتاب‌های درسی و مطالب مرجع طولانی مواجه نشوید. در عوض، می‌توانید یک مرور کلی سریع اما جامع از همه چیزهایی که تاکنون اصلاح کرده‌اید به دست آورید.

 1. عوامل حواس پرتی را حذف کنید

اهمال کاری دشمن شماره یک تجدید نظر است. برای اینکه به جدول زمانی خود پایبند باشید و جلسات بازبینی مثمر ثمری داشته باشید، باید با حذف هر نوع حواس پرتی از فضای بازبینی خود، از انضباط و انگیزه خوب قدیمی استفاده کنید.

حواس پرتی می تواند شامل مواردی مانند بازی های ویدئویی، رسانه های اجتماعی، تلویزیون باشد – هر چیزی که توجه شما را از بین می برد، آن را بردارید! حتی ممکن است برای شما مفید باشد که گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید تا از پیام ها و اعلان ها دلسرد نشوید.

 1. استراحت کنید

اگر در حین تجدید نظر شروع به احساس تنگناهراسی کرده اید، استراحت های کوتاه مدت منظم را در برنامه خود بگنجانید تا بتوانید بدون به خطر انداختن اخلاق کاری خود، به رفع فعالیت های روزانه خود برسید. یک ساختار خوب داشتن پانزده دقیقه یا نیم ساعت استراحت پس از یک ساعت بازبینی است.

استراحت در حین بازبینی به چند دلیل مهم است:

 • فاصله گرفتن از بازنگری به مغز شما کمک می کند تا تمام اطلاعاتی را که به تازگی جذب کرده اید یکپارچه کند
 • بدون وقفه، شما در معرض خطر بیش از حد کار کردن قرار می گیرید، که باعث می شود کمتر پذیرای اطلاعات جدید باشید
 • دانستن اینکه می‌توانید در یک زمان معین استراحت کنید، انگیزه و انگیزه لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد تا جلسه تجدیدنظر خود را پشت سر بگذارید و متمرکز بمانید.

چه چیزی برای GCSE Chemistry در سال 2021 تجدید نظر شود

در آماده سازی برای شیمی GCSE امتحان سال 2021، شما باید موضوعات زیر را اصلاح کنید:

علاوه بر کتاب‌های درسی و مراکز یادگیری آنلاین، ممکن است بخواهید هنگام بازبینی مباحث شیمی GCSE، ویدیوهای آموزشی را تماشا کنید و همچنین به یادداشت‌های کلاس خود نگاه کنید.
هنگامی که فکر می کنید در زمینه خاصی تسلط دارید، سعی کنید به چند نمونه از سوالاتی که احتمالاً در امتحان از شما پرسیده می شود پاسخ دهید. یک منبع عالی برای استفاده است مقالات شیمی GCSE گذشته، که می توانید در شرایط امتحان شرکت کنید تا کاملاً خود را برای روز بزرگ آماده کنید.

برای کمک و پشتیبانی بیشتر در مورد بازنگری در شیمی GCSE، سری بازبینی ما را بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *