85% اسید فسفریک

فهرست مطالب گفته شد در این محتوا:

1. خواص شیمیایی 2. موارد استفاده 3. اطلاعات ایمنی 4. در دسترس بودن 5. قیمت 6. تامین کنندگان 7. مشخصات 8. کنترل کیفیت 9. بسته بندی 10. حمل و نقل و تحویل

85% اسید فسفریک: خواص شیمیایی

85% اسید فسفریک مایعی بی رنگ، بی بو و غیر قابل اشتعال است که بسیار خورنده و سمی است. این یک اسید معدنی است که از اسید فسفریک و آب تشکیل شده است و اغلب در تولید کودها، افزودنی های غذایی و سایر محصولات صنعتی استفاده می شود. همچنین به عنوان اسید ارتوفسفریک یا اسید فسفریک (V) شناخته می شود. فرمول شیمیایی اسید فسفریک 85% H3PO4 است. این یک اسید تری بازیک است، به این معنی که دارای سه پروتون قابل تجزیه است و به عنوان یک اسید ضعیف طبقه بندی می شود. در دمای اتاق، مایعی با چگالی 1.68 گرم بر سانتی متر مکعب و نقطه ذوب 42.35 درجه سانتی گراد است. نقطه جوش 150 درجه سانتی گراد و فشار بخار 0.01 کیلو پاسکال در 25 درجه سانتی گراد است. اسیدیته 85% اسید فسفریک با استفاده از مقیاس pH با pH 0.5-2.0 اندازه گیری می شود. این یک اسید قوی است، به این معنی که کاملاً در آب تجزیه می شود و pKa آن 2.15 است.

85% اسید فسفریک: موارد استفاده

اسید فسفریک 85% در انواع کاربردهای صنعتی و تجاری استفاده می شود. از آن در تولید کودها، افزودنی های غذایی و سایر محصولات صنعتی استفاده می شود. همچنین در تولید مواد شوینده، صابون و مواد شوینده استفاده می شود. در صنایع غذایی از اسید فسفریک 85 درصد به عنوان اسیدی کننده، نگهدارنده و تقویت کننده طعم استفاده می شود. از آن در تولید نوشابه، مربا، ژله و سایر غذاهای فرآوری شده استفاده می شود. همچنین در تولید پنیر، آبجو و شراب استفاده می شود. در صنعت داروسازی از اسید فسفریک 85 درصد به عنوان ضد اسید و در تولید داروها و ویتامین ها استفاده می شود. همچنین در تولید محصولات دندانپزشکی مانند خمیر دندان و دهان شویه استفاده می شود.

85% اسید فسفریک: اطلاعات ایمنی

اسید فسفریک 85% بسیار خورنده و سمی است و باید با احتیاط کامل رفتار کرد. باید در جای خشک و خنک و دور از گرما و نور مستقیم خورشید نگهداری شود. باید دور از مواد قابل احتراق نگهداری شود و نباید بلعیده یا استنشاق شود. هنگام استفاده از اسید فسفریک 85 درصد، باید از لباس های محافظ مانند دستکش، عینک و محافظ صورت استفاده شود. در صورت تماس با پوست یا چشم، ناحیه آسیب دیده باید حداقل به مدت 15 دقیقه با آب فراوان شسته شود. در صورت بلعیده شدن، فرد مبتلا باید مقدار زیادی آب بنوشد و فورا به پزشک مراجعه کند.

85% اسید فسفریک: در دسترس بودن

اسید فسفریک 85% به طور گسترده در بازار موجود است. این در غلظت های مختلف از 85٪ تا 100٪ موجود است. در بسته بندی های مختلف از 1 لیتر تا 1000 لیتر موجود است. همچنین در گریدهای مختلف مانند گرید غذایی، گرید صنعتی و گرید دارویی موجود است.

85% اسید فسفریک: قیمت

قیمت اسید فسفریک 85% بسته به غلظت، اندازه بسته بندی و درجه متفاوت است. به طور کلی، قیمت از 5 تا 20 دلار در هر لیتر متغیر است.

85% اسید فسفریک: تامین کنندگان

اسید فسفریک 85% به طور گسترده در بازار موجود است. از تامین کنندگان مختلف مانند شرکت های شیمیایی، خرده فروشان آنلاین و عمده فروشان در دسترس است.

85% اسید فسفریک: مشخصات

مشخصات اسید فسفریک 85% بسته به درجه متفاوت است. به طور کلی، مشخصات شامل موارد زیر است: • شکل ظاهری: مایع بی رنگ، بی بو و غیر قابل اشتعال • چگالی: 1.68 گرم بر سانتی متر مکعب • نقطه ذوب: 42.35 درجه سانتی گراد • نقطه جوش: 150 درجه سانتی گراد • فشار بخار: 0.01 کیلو پاسکال در 25 درجه C • pH: 0.5-2.0 • pKa: 2.15

85% اسید فسفریک: کنترل کیفیت

کنترل کیفیت یک جنبه مهم در تولید 85% اسید فسفریک است. کیفیت محصول باید مرتباً بررسی شود تا از مطابقت با مشخصات مورد نیاز اطمینان حاصل شود. فرآیند کنترل کیفیت باید شامل آزمایش خلوص، غلظت و سایر پارامترها باشد.

85% اسید فسفریک: بسته بندی

85% اسید فسفریک در اندازه های بسته بندی مختلف از 1 لیتر تا 1000 لیتر موجود است. بسته بندی باید از موادی ساخته شود که در برابر خوردگی و نشتی مقاوم باشند. بسته بندی نیز باید به وضوح با نام محصول، غلظت و سایر اطلاعات مرتبط برچسب گذاری شود.

85% اسید فسفریک: حمل و نقل و تحویل

85% اسید فسفریک باید به روشی ایمن و مطمئن حمل و تحویل شود. بسته بندی محصول باید به گونه ای باشد که از نشت و آلودگی جلوگیری شود. همچنین این محصول باید در محیطی با دمای کنترل شده حمل شود تا اطمینان حاصل شود که در معرض دماهای شدید قرار نمی گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *