اتانول برای چه مواردی استفاده می شود؟

اتانول برای بسیاری از کاربردها در صنایع مختلف استفاده می شود و همچنین با نام های مختلفی استفاده می شود: الکل، الکل اتیلیک، اتانول مطلق، الکل دانه و الکل نوشیدن.

اتانول چیست؟

اتانول برای چه مواردی استفاده می شود؟

اتانول مایعی فرار، قابل اشتعال، شفاف با بوی متمایز و فرمول شیمیایی C است.2اچ5اوه این نوع اصلی الکل است که در نوشیدنی های الکلی یافت می شود، اما اتانول به شکل خالص آن (مانند اتانولی که در phosphoric-acid.ir عرضه می کنیم)، برای مصرف انسان مناسب نیست.

موارد استفاده از اتانول

اتانول به راحتی در آب و سایر ترکیبات آلی حل می شود که آن را به یک ماده بسیار مفید در طیف گسترده ای از محصولات و طیف وسیعی از کاربردها تبدیل می کند.

محصولات آرایشی و بهداشتی

اتانول معمولاً به چند دلیل در بسیاری از محصولات مراقبت شخصی یافت می شود:

  • به عنوان یک قابض، پوست را تمیز می کند و باعث انقباض سلول ها و منافذ پوست می شود
  • به عنوان یک نگهدارنده، کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مواد تشکیل دهنده کرم ها و لوسیون ها از هم جدا نمی شوند
  • به چسبیدن اسپری مو به مو کمک می کند
  • این میکروارگانیسم ها مانند باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد، بنابراین اغلب در ضدعفونی کننده های دست استفاده می شود

اتانول به عنوان یک حلال

اتانول با آب قابل اختلاط است و یک حلال بسیار موثر است. این ماده ای در رنگ ها، لاک ها و لاک ها و همچنین محصولات پاک کننده است. به همان دلیلی که اتانول در ضدعفونی‌کننده‌های دست یافت می‌شود، بنابراین در محصولات شوینده خانگی استفاده می‌شود زیرا باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌هایی را که می‌توانند برای ما مضر باشند از بین می‌برد.

اتانول برای چه مواردی استفاده می شود؟

افزودنی های مواد غذایی

اتانول کاربرد دیگری نیز به عنوان افزودنی غذایی دارد. این یکی از مواد تشکیل دهنده برخی از رنگ های غذایی است زیرا می تواند به ثبات رنگ کمک کند. همچنین در برخی از عصاره های مواد غذایی مانند عصاره وانیل برای تقویت طعم استفاده می شود.

سوخت

اکثر سوخت حاوی اتانول است، معمولاً 10 درصد این به تامین اکسیژن سوخت و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند. اتانول همچنین عدد اکتان سوخت را افزایش می دهد و این به سلامت خودرو شما کمک می کند.

استفاده از اتانول در سوخت موشک

اتانول برای چه مواردی استفاده می شود؟

اتانول به عنوان سوخت در اولین موشک هایی که ساخته شد استفاده شد. به عنوان مثال، V-2 آلمانی که در طول جنگ جهانی دوم به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت، از اتانول مخلوط شده با آب برای کمک به کاهش دما در محفظه احتراق خود استفاده کرد. اکنون که سوخت موشک های کارآمدتری در دسترس است، اتانول دیگر استفاده نمی شود.

موارد استفاده در الکل

اتانول برای تولید الکل، نوشیدنی استفاده می شود – و در حالی که اتانول نوعی الکل است، اتانول و الکل یکسان نیستند. اتانول ماده مسموم کننده الکل است. شما نباید اتانول خالص بنوشید – می تواند باعث کوری و حتی مرگ شود – و برای منصرف کردن افراد از این کار، طعم تلخی به آن اضافه می شود که اتانول را برای مصرف انسان نامناسب می کند.

در phosphoric-acid.ir، ما اتانول را در اندازه های مختلف از 500 میلی لیتر تا 2.5 لیتر می فروشیم. اگر به اتانول نیاز دارید، همین امروز با تیم ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *