خرید اینترنتی هیپوکلریت سدیم تک

شرح

برای استفاده عمومی به هیپوکلریت سدیم نیاز دارید؟

 • ما هیپوکلریت سدیم را برای استفاده عمومی در ظروف 5 لیتری و 25 لیتری عرضه می کنیم، با تخفیف برای سفارشات عمده
 • MSDS نیز برای دانلود از وب سایت ما در دسترس است
 • با همه محصولاتمان، گزینه‌های بیشتری مانند برچسب‌گذاری شخصی یا ترکیب سفارشی ارائه می‌دهیم

هیپوکلریت سدیم چگونه تولید می شود؟

این ترکیب در ابتدا با مخلوط کردن گاز کلر و لیمو (هیدروکسید سدیم) تولید شد و در نتیجه محلول ضعیفی از هیپوکلریت سدیم به وجود آمد. این روش به سرعت با استخراج آهک کلر با کربنات سدیم جایگزین شد و معمولاً به عنوان یک ضد عفونی کننده در طول جنگ جهانی اول استفاده می شد. در نهایت یک فرآیند کارآمدتر ایجاد شد و واکنش کلرو آلکالی اکنون مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآیند به عنوان فرآیند هوکر شناخته می شود و شامل الکترولیز آب نمک برای تولید گاز کلر و هیدروکسید سدیم است که متعاقباً برای سنتز هیپوکلریت سدیم مخلوط می شوند. سرد نگه داشتن محلول (زیر 40 درجه سانتیگراد) برای محدود کردن تشکیل محصولات جانبی ناخواسته مانند کلرات سدیم بسیار مهم است.

Cl2 2 NaOH → NaCl NaClO H2O

موارد استفاده از هیپوکلریت سدیم

سفید کننده ممکن است رایج ترین مورد استفاده برای هیپوکلریت سدیم باشد، اما کاربردهای دیگری نیز برای این ترکیب وجود دارد:

 • سفید کننده: معمولاً این محلول ها حاوی حدود 3-8٪ هیپوکلریت سدیم و 0.01-0.05٪ هیدروکسید سدیم هستند که برای کاهش تجزیه به کلرات سدیم و کلرید سدیم اضافه می شوند.
 • از بین بردن لکه: هیپوکلریت سدیم علاوه بر از بین بردن لکه های لباس، برای پاک کردن انواع دیگر لکه ها مانند لکه های کپک و چای نیز استفاده می شود.
 • تولید آبجو یا شراب: محلول 2% در آب گرم را می توان برای تمیز کردن سطوح و ظروف مورد استفاده در دم کردن آبجو یا شراب استفاده کرد، اما قبل از استفاده باید کاملاً آبکشی شود.
 • صنایع غذایی: از همین اصل در صنایع غذایی نیز استفاده می شود، جایی که تجهیزات صنعتی را می توان با محلول هیپوکلریت سدیم بسیار ضعیف شستشو و ضدعفونی کرد.
 • ضدعفونی کننده در بیمارستان ها: هیپوکلریت سدیم با بهره گیری از خاصیت ضد میکروبی آن برای تمیز کردن و ضد عفونی سطوح کاری بیمارستان ها استفاده می شود. معمولاً برای جلوگیری از اثرات خورنده هیپوکلریت سدیم، ضدعفونی با اتانول انجام می شود.
 • تصفیه آب: از این ترکیب می توان برای تصفیه فاضلاب به خصوص اگر حاوی سیانید باشد استفاده کرد. به این ترتیب سیانید سمی به سیانات تبدیل می شود که دیگر سمی نیست
 • درمان ریشه: هیپوکلریت سدیم ترکیب انتخابی برای درمان عفونت های باکتریایی در دندانپزشکی است. محلول های ملایم نه تنها برای جلوگیری از رشد باکتری ها، بلکه برای حل کردن بافت های نکروزه و بیمار در دندان ها استفاده می شود.
 • کاربردهای پزشکی: این ترکیب ده ها سال است که برای درمان اگزما و آسیب های پوستی استفاده می شود

بیش از 40 سال تجربه

ما بیش از 40 سال است که در بازار به عنوان یک تولید کننده مواد شیمیایی تاسیس شده ایم و در طی آن دوره ما برای محصولات با کیفیت بالا و خدمات عالی به مشتریان، شهرت رشک برانگیزی ایجاد کرده ایم. مشتریان ما شامل نام های شناخته شده در صنایعی مانند تولید برق، علوم زیست محیطی و توزیع مواد شیمیایی هستند. برای اطلاعات بیشتر یا مشاوره فنی رایگان کافیست با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *