فروش اسید سیتریک در کرمانشاه

اسید سیتریک

مشاهده تصویر منبع

اسید سیتریک

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه و سایر شهرها را برای خریداران میسر نموده ایم. ما فروش اسید سیتریک در کرمانشاه را با یک تماس به شما ارائه می دهییم.

برای خرید یا فروش اسید سیتریک در کرمانشاه با ما تماس بگیرید.
اسید سیتریک
نام IUPAC 2-hydroxypropane-1,2,3-tricarboxylic acid
نام های دیگر 3-هیدروکسی پنتاندیوئیک اسید-3-کربوکسیلیک اسید
هیدروژن سیترات

شناسه ها
شماره CAS 77-92-9
خواص
فرمول مولکولی H3C6H5O7
جرم مولی 192.123 گرم بر مول
ظاهر جامد سفید کریستالی
چگالی 1.665 g/cm³
نقطه ذوب
153 درجه سانتی گراد

نقطه جوش
در دمای 175 درجه سانتیگراد تجزیه می شود

حلالیت در آب 133 گرم در 100 میلی لیتر (20 درجه سانتیگراد)
اسیدیته (pKa) pKa1=3.15
pKa2=4.77
pKa3=6.40
خطرات
خطرات اصلی محرک پوست و چشم
نقطه اشتعال ?°C
ترکیبات مرتبط
ترکیبات مرتبط سیترات سدیم، سیترات کلسیم
به جز مواردی که در غیر این صورت ذکر شده است، داده ها برای آن ارائه می شود
مواد در حالت استاندارد خود
(در دمای 25 درجه سانتیگراد، 100 کیلو پاسکال)
سلب مسئولیت و مراجع Infobox
اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف است که در مرکبات یافت می شود. این یک نگهدارنده طبیعی است و همچنین برای افزودن طعم اسیدی (ترش) به غذاها و نوشابه ها استفاده می شود. در بیوشیمی، به عنوان یک واسطه در چرخه اسید سیتریک مهم است و بنابراین در متابولیسم تقریباً همه موجودات زنده رخ می دهد. همچنین به عنوان یک پاک کننده بی خطر برای محیط زیست عمل می کند و به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند.

اسید سیتریک در انواع میوه ها و سبزیجات وجود دارد، اما بیشترین غلظت آن در لیمو و لیموترش است، جایی که می تواند تا 8 درصد از وزن خشک میوه را تشکیل دهد.

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه با سریعترین روش

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه در همین سایت

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه با یک تماس

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه در انواع برندها

دانش توصیه شده اضافی

عملکرد بهتر توزین در 6 مرحله آسان

بررسی روزانه تعادل بصری

وزن کردن به روش صحیح

خواص
در دمای اتاق، اسید سیتریک یک پودر کریستالی سفید است. این می تواند به صورت بی آب (بدون آب) یا به صورت مونوهیدرات وجود داشته باشد. شکل بی آب از آب گرم متبلور می شود، در حالی که مونوهیدرات زمانی تشکیل می شود که اسید سیتریک از آب سرد متبلور شود. مونوهیدرات را می توان با گرم کردن آن در دمای بالای 74 درجه سانتیگراد به فرم بی آب تبدیل کرد. اسید سیتریک همچنین در اتانول مطلق (بی آب) (76 قسمت اسید سیتریک در هر 100 قسمت اتانول) در دمای 15 درجه سانتیگراد حل می شود.

در ساختار شیمیایی، اسید سیتریک دارای خواص دیگر اسیدهای کربوکسیلیک است. هنگامی که در دمای بالای 175 درجه سانتیگراد گرم می شود، از طریق از دست دادن دی اکسید کربن و آب تجزیه می شود.

تاریخ
کشف اسید سیتریک را به جابر ابن حیان (Geber) کیمیاگر قرن هشتم نسبت داده اند. دانشمندان قرون وسطی در اروپا از ماهیت اسیدی آب لیمو و لیموترش آگاه بودند. چنین دانشی در دایره المعارف قرن سیزدهم Speculum Majus (آینه بزرگ) که توسط وینسنت بووا گردآوری شده است، ثبت شده است. اسید سیتریک اولین بار در سال 1784 توسط شیمیدان سوئدی کارل ویلهلم شیله جدا شد که آن را از آب لیمو متبلور کرد. تولید اسید سیتریک در مقیاس صنعتی در سال 1860 بر اساس صنعت میوه مرکبات ایتالیا آغاز شد.

در سال 1893، سی وهمر کشف کرد که قالب پنی سیلیوم می تواند اسید سیتریک را از شکر تولید کند. با این حال، تولید میکروبی اسید سیتریک از نظر صنعتی اهمیت پیدا نکرد تا اینکه جنگ جهانی اول صادرات مرکبات ایتالیا را مختل کرد. در سال 1917، جیمز کوری، شیمیدان مواد غذایی آمریکایی، کشف کرد که سویه های خاصی از کپک Aspergillus niger می توانند تولیدکنندگان اسید سیتریک کارآمد باشند و فایزر دو سال بعد تولید در سطح صنعتی را با استفاده از این روش آغاز کرد.

تولید
در این روش تولید، که هنوز هم راه اصلی صنعتی برای اسید سیتریک استفاده می‌شود، کشت‌های آسپرژیلوس نایجر برای تولید اسید سیتریک از ساکارز یا محیط حاوی گلوکز تغذیه می‌شوند. منبع قند، مشروب تند ذرت، [1] ملاس، نشاسته ذرت هیدرولیز شده یا سایر محلول های قندی ارزان قیمت است. پس از فیلتر شدن قالب از محلول حاصل، اسید سیتریک با رسوب آن با آهک (هیدروکسید کلسیم) جدا می شود تا نمک سیترات کلسیم به دست آید که از آن اسید سیتریک با تیمار اسید سولفوریک بازسازی می شود.

فروش اسید سیتریک در کرمانشاه

برای فروش اسید سیتریک در کرمانشاه به سایت ما اطمینان نمایید.

چرخه کربس
مقاله اصلی: چرخه اسید سیتریک
اسید سیتریک یکی از مجموعه ای از ترکیبات است که در اکسیداسیون فیزیولوژیکی چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها به دی اکسید کربن و آب نقش دارد.

این سری از واکنش‌های شیمیایی تقریباً برای تمام واکنش‌های متابولیک مرکزی است و منبع دو سوم انرژی حاصل از غذا در موجودات بالاتر است. توسط سر هانس آدولف کربس کشف شد. کربس در سال 1953 جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را برای این کشف دریافت کرد. مجموعه ای از واکنش ها با نام های مختلفی از جمله چرخه اسید سیتریک، چرخه کربس و چرخه اسید تری کربوکسیلیک (یا چرخه TCA) شناخته می شود.

منبع

https://www.chemeurope.com/en/encyclopedia/Citric_acid.html

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *