کاربردهای محلول آمونیاک را بررسی کنید

محلول آمونیاک یک محلول مایع از نمک های آمونیاک و آب است و کاربردهای زیادی در طیف وسیعی از صنایع دارد.

محلول آمونیاک معمولاً آمونیاک نامیده می شود، اما این یک نام اشتباه است. در حالی که محلول آمونیاک مخلوطی از نمک های آمونیاک و آب است، آمونیاک ترکیبی از هیدروژن و نیتروژن است و یک گاز است.

کاربردهای رایج محلول آمونیاک

محلول های آمونیاک کاربردهای مختلفی در طیف وسیعی از صنایع دارند، از جمله در موارد زیر:

  • تمیز کننده، سفید کننده و خوشبو کننده
  • تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی
  • تولید مواد شیمیایی، اغلب برای تولید مواد خام دیگر
  • حکاکی آلومینیوم
  • هیدرولیز روغن ها و چربی ها
  • کود دهی گیاهان در کشاورزی

بیایید به برخی از کاربردهای محلول آمونیاک با جزئیات بیشتری نگاه کنیم.

استفاده از محلول آمونیاک به عنوان کود

استفاده از محلول آمونیاک - کود برای تقویت رشد محصول

بیش از 80 درصد از کل آمونیاک تولید شده در کشاورزی به عنوان منبع نیتروژن برای محصولات کشاورزی استفاده می شود و به صورت مایع تحت فشار یا محلول استفاده می شود. نیتروژن برای فتوسنتز (فرآیندی که از طریق آن گیاهان انرژی نور را به انرژی شیمیایی تبدیل می کنند) ضروری است. استفاده از آمونیاک باعث رشد محصول می شود و تولید میوه و دانه را تشویق می کند و کشاورزان را قادر می سازد تا بیشتر تولید کنند و عملکرد خود را افزایش دهند.

در محلول به جای فشار مایع، نیازی به تزریق آمونیاک به دور خاک نیست که استفاده از آن را آسان تر و ایمن تر می کند.

با این حال، این امر می تواند عاقلانه نیست که از محلول آمونیاک در باغ خود استفاده کنید زیرا بیشتر ضرر خواهد داشت تا فایده. به این دلیل که محلول برای گیاهان سمی است و می تواند به آنها آسیب برساند یا از بین ببرد.

استفاده از محلول آمونیاک به عنوان یک پاک کننده

موارد استفاده از محلول آمونیاک - پاک کننده خانگی

محلول آمونیاک می تواند باشد به عنوان یک پاک کننده عمومی استفاده می شود در خانه. این به ویژه برای تمیز کردن شیشه موثر است زیرا هیچ رگه ای از خود باقی نمی گذارد. همچنین می‌توان از آن برای تمیز کردن جواهرات، کف کاشی‌کاری‌شده و از بین بردن لکه‌های فرش استفاده کرد.

با این حال، حتی در غلظت‌های پایین، محلول آمونیاک می‌تواند دستگاه تنفسی و پوست را تحریک کند، حتی اگر محلول‌های آمونیاک خانگی معمولاً بین 5 تا 10 درصد غلظت داشته باشند. این بدان معناست که استفاده و نگهداری ایمن از محصولات ضروری است.

محلول آمونیاک در تخمیر

محلول آمونیاک در تخمیر باکتریایی صنعتی به عنوان منبع نیتروژن برای میکروارگانیسم ها و برای تنظیم سطح pH در طول فرآیند تخمیر استفاده می شود. محلول ها در غلظت های بین استفاده می شوند 16 تا 25 درصد آمونیاک به آب.

علاوه بر این، آمونیاک را می توان در طول تخمیر آبجو استفاده کرد. نه در خود محصول، بلکه برای خنک کردن تخمیر با تبخیر آمونیاک در داخل ژاکت هایی که مخازن را می پوشانند. این کار معمولاً فقط در آبجوسازی‌های بزرگ‌تر انجام می‌شود که در آن انرژی کارآمدتر است.

محلول آمونیاک به عنوان یک ضد میکروب

آمونیاک یک ضد میکروبی بسیار موثر است که بیش از 99.9 درصد از باکتری های موجود در غذا را از بین می برد. به عنوان مثال، آمونیاک است برای کاهش آلودگی میکروبی گوشت گاو استفاده می شود، زیرا باکتری E. coli را از بین می برد.

در حالی که این ممکن است خطرناک یا نگران کننده به نظر برسد، سطح آمونیاک موجود در غذا به سطوح سمی نمی رسد.

در phosphoric-acid.ir، محبوب ترین محلول آمونیاک است محلول آمونیاک Tech 0.88 SG (وزن مخصوص). ما هم میفروشیم AR 0.89 و 0.91 SGو همچنین محلول آمونیاک LRG 0.89. اگر می خواهید با کسی در مورد نیازهای محلول آمونیاک خود صحبت کنید، لطفاً با تیم ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *